Наталія Петруня живе у Переяславі вже більше 15 років та займається виготовленням піньят. Крім цього, майстриня вміє робити та декорувати бокали, чашки з оздобленням полімерною глиною, іграшки із ароматом кави, віночки та багато іншого.
Наталія Петруня займається виготовленням іграшок з пап’є маше. Називаються вони піньяти та використовуються на різноманітних святах та подіях. Присвятила вона цьому вже два роки, може виготовити вибір на будь-який смак. Інформатор дізнався більше про це неординарне захоплення.
— Я декорую і виготовляю багато речей: бокали, чашки з оздобленням полімерною глиною, іграшки із ароматом кави, віночки та багато іншого. Піньяти почала виготовляти два роки тому. Тому що в Україні це стало дуже популярним на свята, — розповіла Наталія Петруня. — Піньята — це іграшка, виготовлена з пап’є-маше, різних форм і розмірів, яку наповнюють частуваннями та сюрпризами: в основному цукерками, конфеті, всякою мішурою, дрібними іграшками й невеличкими дарунками. Її підвішують за мотузочку і головне завдання дітей — розбити її палицею, щоб отримати те, що всередині, а також море задоволення. Але не тільки дітям подобається така розвага, дорослі також можуть використовувати піньяти на тематичних вечірках.
Про історію та різновиди піньят
— Ідея такої веселої розваги походить з Мексики, хоча, за деякими даними, піньята є — прообразом китайських ліхтариків. Є багато форм піньят: вони можуть бути як у вигляді кулі, так і великі за розміром, наприклад, різні казкові герої, фрукти, корони. Загалом все те, чого душа бажає, — можна виготовити. Термін виготовлення однієї піньяти — 3-4 дні. Зараз я працюю над об’ємною роботою у вигляді корони. А раніше зробила серця, єдинорога, міньйона, динозаврів. В основному роблю різні піньяти в формі кулі, — зазначила Наталія.
Як виготовити піньяту
- За основу візьміть повітряну кульку або картон.
- Далі виготовте форму та тоненькими смужками наріжте папір, це може бути як газета, так і будь-який легкий папір.
- Потім розведіть клей з водою, а нарізані смужки змочіть в клейстері та наліпіть на заготовлену основу в два-три шари.
- Висушіть протягом декількох днів.
- Коли форма висохла, то починайте декорувати.
- Декорувати можна креповим папером, стрічками, малюнками героїв, квітами, картоном, фетром або стразами. Це вже залежить від того, що ви бажаєте бачити на іграшці.
- Для того щоб підвісити піньяту — протягніть стрічку довжиною 2,5 метра.
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про захоплення ще однієї переяславки. Діана Гладченко займається миловарінням.
Оксана Симоненко