Зважаючи на невтішну статистику виникнення пожеж, рятувальники закликають всіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил безпеки. Загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.
Нехтування правилами безпеки призводить до того, що загоряння виникають значно частіше. Аналіз пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі люди, які зневажають правилами безпеки. Інформатор нагадує про правила поведінки, які надав РС ГУ ДСНС у Київській області.
Пам’ятайте, причини виникнення пожеж у різні пори року можуть бути однаковими: зламані, залишені без нагляду газо-, електропобутові прилади за лічені хвилини можуть перетворити будинок на попіл. Якщо ви побачили, що горить будівля, не зволікайте, телефонуйте до служби порятунку — “101”.
АБИ НЕ СТАЛОСЯ ПОЖЕЖІ В ЛІСІ:
- не розводьте багаття у лісі, окрім спеціально відведених рекреаційних зон;
- суворо заборонено палити в лісі, особливо там, де суха підстилка;
- ні в якому разі не використовуйте сірники;
- суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і небезпечних речовин.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ:
- якщо погастити пожежу до приїзду рятувальників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти надвір, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами;
- покидайте приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;
- при пожежі не спускайтеся у ліфті, бо може відключитися електрика;
- за можливості змочіть якусь тканину та прикрийте нею органи дихання;
- під час переходів через задимлені ділянки затримуйте дихання (варто 2-3 рази вдихнути дим — і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі).
ЩО НЕ СЛІД РОБИТИ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ:
- гасити неконтрольоване полум’я самостійно;
- гасити водою увімкнені електроприлади;
- повертатися за речами до квартири, що палає;
- користуватися ліфтом;
- стрибати з вікон;
- спускатися на землю водостічними трубами;
- відчиняти двері та вікна.
Нагадуємо, щоб запобігти пожежі у власному помешканні, необхідно дотримуватись низки простих правил. Раніше рятувальники розповідали нам про них.