Сьогодні в музеї Григорія Сковороди відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню вишиванки. Для школярів провели майстер-клас. Гостям заходу розповіли про масштабний вишивальний проєкт, який почали втілювати вже сьогодні.
20 травня до Меморіального музею Григорія Сковороди в Переяславі завітала відома вишивальниця, директорка бібліотеки для дітей ім. В.А. Симоненка в Києві та блогерка Тетяна Серебреннікова. Вона провела інтерактивну бесіду та майстер-клас для гостей заходу – учениць дев’ятого класу переяславської ЗОШ №3. Школярки навчилися простим, але цікавим технікам вишивки, що були популярними на Переяславщині у давні часи. Там побували й журналісти Інформатора.
Завідувачка музею Тетяна Радіоненко розповіла, що сьогодні розпочалася робота над створенням рушника в рамках вишивального проєкту “З Григорієм Сковородою в серці”. Запланований рушник не є оригінальною ідеєю, це буде відтворений виріб. Оригінал зазвичай перебуває у фондах заповідника, але сьогодні він був у музеї Сковороди. Цей рушник є одним із найдавніших (з часів, коли жив Сковорода), а тому й доволі пошкоджений.
Роботу почали музейники та учні третьої школи, а потім продовжать й інші школярі. Далі рушник презентують у Києві, а з часом і в інших містах України. Для його відтворення підібрали сучасне полотно, сучасні нитки та інші якісні матеріали. Ось що про це говорить Тетяна Радіоненко:
– Чому саме рушник? Тому що рушники уособлюють шляхи. Ми хочемо створити рушник переяславського шляху Григорія Сковороди, адже період його життя в нашому місті є досить вагомим. Ми покажемо результати цієї роботи на 300-й річниці від дня народження Сковороди – це буде 3 грудня 2022 року.
Нагадуємо, що науковці Переяслава розповіли нам цікаві факти про вишиванки. Більше деталей ви можете дізнатися за посиланням.
Юлія Кравченко
Відео та фото: Юрій Товкайло