Інформатор Переяслав

ВЛАДА

Мер Переяслава Вячеслав Саулко вчасно не подав декларацію: справу розглянули в суді

Вячеслав Саулко вчасно не подав декларацію про доходи. За це відповідав у суді.

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд розглянув матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності голови міської ради Переяслава Вячеслава Саулка. Про це йдеться у постанові суду від 28 травня цього року, повідомляє Інформатор.

У ній йдеться, що Саулко, будучи станом на 31 грудня 2019 року депутатом міської ради Переяслава, мав подати щорічну декларацію за 2019-й до 1 червня 2020 року. Зазвичай особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларації до 1 квітня, однак торік термін продовжили. Вячеслав Саулко подав декларацію 10 червня 2020 року – на десять днів пізніше крайнього строку. Задекларував дохід за основним місцем роботи в ТОВ “СІМЕКС АЛЬЯНС УКРАЇНА” 46 тисяч 905 гривень, а також зарплату за сумісництвом в НУБіП – 10 тисяч 251 гривня. Для порівняння, у 2020 році загальні доходи Саулка склали майже 7 мільйонів гривень. Однак це не має стосунку до цієї судової справи.

“В суді ОСОБА_1 (мається на увазі Вячеслав Саулко – ред.) зазначив, що в період 2019 року він дійсно був депутатом восьмого скликання Переяславської міської ради та підтвердив факт несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік”, – вказано у постанові. Однак він пояснив, що існують поважні причини, через які він не подав вчасно декларацію.

Причини, які надав Саулко такі: “хвороба, неможливість оновити електронний ключ та неможливість отримати інформацію про доходи, оскільки в період з 02.05.2019 по 10.06.2019 перебував на лікарняному. У вказаний період він дуже важко захворів та переймався, що у нього інфекція COVID-19, оскільки температура тіла була дуже високою. Його стан на момент хвороби був дуже тяжкий, оскільки двостороння пневмонія та абструктивний бронхіт супроводжувались слабкістю, а медичні препарати, які він вживав викликали дезорієнтацію та сонливість”. Тут ми бачимо механічну помилку в постанові, адже в 2019-му епідемія коронавірусу ще не почалася, а декларацію він мав подати у 2020-му. І власне, довідку про хворобу від переяславської ЦРЛ він надав із вказаним терміном: з 2.05.2020 по 10.06.2020.

Вячеслав Саулко сказав, що наполіг на тому, щоб його сім’я переїхала до його видужання до родичів, оскільки переймався їхньою безпекою. У нього вдома є інтернет-зв’язок, однак він фізично не міг приїхати до ДПА та отримати довідку про доходи за 2019 рік, яка для нього є фінансовим орієнтиром його витрат. До того ж, йому потрібно було оновити електронний ключ, який необхідно забирати особисто. Дія старого електронного ключа закінчилась. Враховуючи стан під час хвороби, приїхати до банку він не міг фізично. Просити родичів або знайомих привезти до нього додому довідку та ключ він не міг, оскільки довідка видається особисто та існував ризик небезпеки зараження інших людей. Пояснив, що неподання декларації вчасно, сталось з причин, які не залежали від його волі. Додав, що не очікував, що так тяжко захворіє. Відчувши важкість хвороби на собі, він добровільно пожертвував 100 тисяч гривень для підтримки людей, які захворіли на COVID-19.

При цьому переяславські ЗМІ повідомляли, що Саулко пожертвував 100 тисяч гривень інфекційному відділенню нашої лікарні 2 квітня 2020 року – за місяць до своєї хвороби. І зрозуміло, що в коментарі журналістам про свою хворобу він не сказав ні слова. Можливо, Саулко згодом передавав ще 100 тисяч. Але про це жодних даних немає.

Лікарка-інфекціоніста КНП “Переяслав Хмельницька ЦРЛ” розповіла суду, що 2 травня 2019 року (знову неточність в документі – ред.) до неї звернувся Саулко та повідомив про хворобу. Це зафіксовано в амбулаторній карті хворого. Хвороба супроводжувалась різким підвищенням температури тіла, ускладненням дихання та болем в суглобах. Свідок проводила огляд пацієнта на дому. Оскільки всі симптоми вказували на коронавірусну хворобу, з дозволу керівництва лікарні використала швидкий тест для перевірки наявності COVID-19. Результат тесту був негативний. Однак з початку хвороби тесту не було, тож превентивним лікуванням вона призначила препарат “Плаквеніл”. Він може мати побічні негативні ефекти на серцево-судинну систему. Тож вона, як лікар, рекомендувала не виходити з будинку та утриматись від керування транспортним засобом.

Чому ж теперішній міський голова Переяслава не подав декларацію раніше, адже термін і так продовжили на два місяці? Пояснення таке: “На запитання прокурора, чому ОСОБА_1 (Саулко – ред.) не подав декларацію про доходи до травня місяця, той відповів, що зазвичай подає декларацію за два тижня до граничного строку. Дізнавшись про пролонгацію строку подання декларації про доходи до 01 червня 2020 року, він заспокоївся та відтермінував подання декларації до середини травня місяця, однак не передбачив, що захворіє” (стилістика та граматика цитати збережені повністю – ред.).

Суд вирішив, що “хвороба та фактична неможливість за станом здоров’я, вчинити дії спрямовані на виконання вимог Закону є поважними. Зазначені обставини підтверджені в суді належними та допустимими доказами, які досліджені в судовому засіданні. За таких обставин, суд приходить висновку, що ОСОБА_1 не мав умислу (прямого чи непрямого) на неподання чи несвоєчасне подання декларації за 2019 рік і пропустив встановлений строк через несприятливий збіг обставин – хворобу”. Тож суд закрив провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (Порушення вимог фінансового контролю), яка передбачає накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 42 500 гривень).

Нагадаємо, що Інформатор досліджував найсвіжіші декларації. Ми дізналися, що мають та скільки заробили минулого року голови громад Переяславщини.

Віталій Усик

Фото із сайту міської ради

Нагору