Головне призначення сонцезахисних окулярів – це блокування шкідливих ультрафіолетових променів типів A і B, здатних ушкоджувати сітківку очей і завдавати серйозних збитків зору. Ультрафіолетові промені вільно проникають на землю за будь-якої погоди, навіть у похмурі дні очі піддаються ультрафіолетовому впливу.
У сонячний зимовий день промені відбиваються від снігу і можуть завдати очам подвійної шкоди: це призводить до офтальмії, тобто снігової сліпоти, спричиненої опіком кон’юнктиви. У місті отримати такий опік практично неможливо, а от у горах легко. Саме тому при поїздці на гірськолижні курорти дуже важливо мати під рукою якісні сонцезахисні окуляри. Чому ще варто носити сонцезахисні окуляри взимку розповість Інформатор.
Сонцезахисні окуляри блокують яскраве світло та відблиски. Коли зимові опади покривають кожну поверхню, перетворюючись на воду, сніг та лід, дуже яскраве відображення створює відблиски, які дуже погіршують зір. Бліки особливо небезпечні під час водіння автомобіля, катання на снігоходах, лижах та інших зимових видів спорту.
Сонцезахисні окуляри захищають очі від вітру, пилу та іншого сміття. Сонцезахисні окуляри створюють ефективний бар’єр від вітру, зменшують випаровування природної вологи. Носіння сонцезахисних окулярів запобігає висиханню контактних лінз і захищає за вітряної погоди від попадання різних дрібних частинок (пилу, сміття тощо), що викликають садна рогівки.
Сонцезахисні окуляри зменшують головний біль і втому очей. Наші зіниці здатні контролювати скільки саме світла досягає сітківки в задній частині ока. У тьмяному світлі зіниці розширюються, щоб впустити більше світла, ніж це можливо. При яскравому світлі зіниці звужуються, щоб запобігти потраплянню яскравого світла на сітківку ока. Однак, за дуже яскравих умов, зіниці не можуть стискатися достатньо, щоб зменшити освітленість до комфортного рівня, і це змушує нас мружитися – це спроба ще більше скоротити кількість світла, що потрапляє на очі. Зажмурювання та постійне звуження наших зіниць призводить до головного болю та втоми очей. Сонцезахисні окуляри допомагають зменшити кількість світла, що досягає ока, що збільшує наш комфорт та зменшує болючі побічні ефекти втоми.
Снігова сліпота. Існує термін “снігова сліпота”, що означає сонячний опік рогівки. У наукових колах це захворювання називається фотокератитом. Він призводить до головного болю, болю в очах, помутніння зору та тимчасової його втрати. Найчастіше з цією хворобою стикаються люди, які проводять довгий час у засніженій місцевості без належного захисту очей. Ультрафіолетові промені мають надмірний вплив на очі.
Нагадуємо, що раніше в рамках рубрики “Окей, Інформатор” ми розповідали про традицію класти подарунки під подушку на Святого Миколая. Детальніше про це – за посиланням.