Для зареєстрованих безробітних осіб із малозабезпечених сімей в Україні є можливість отримати до 100 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу. За цим звертаються у Центр зайнятості, але потрібно мати пакет документів і, можливо, пройти навчання.
З 1 січня 2022 року вступила в дію програма щодо забезпечення допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей. Така допомога надається непрацюючій працездатній особі з-поміж членів малозабезпеченої сім’ї з державного бюджету, вона є безвідсотковою, поворотною на термін до трьох років. Людина може розраховувати на суму до 15 мінімальних заробітних плат (на початок 2022 року – 97 500 гривень). Про це Інформатору розповіла директорка Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Любов Красова.
ЯКІ УМОВИ ОТРИМАННЯ КОШТІВ
- Мати статус малозабезпеченої родини та перебувати на обліку у службі зайнятості (статус безробітної особи).
- Надати певний пакет документів: бізнес-план (можна розробити як самостійно, так і в процесі професійного навчання — через те, що людина безробітна, Центр зайнятості має право направити її на професійне навчання основам підприємницької діяльності), довідка про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності.
- Пройти комісію, яку створюють на рівні Центру зайнятості. Комісія має право надати або не надати можливість отримати кошти для створення бізнесу. Якщо члени комісії відмовляють, то повинні обґрунтувати своє рішення.
- При згоді комісії з особою укладають угоду про надання послуг. Ця особа повинна зареєструватися як фізична особа підприємець (ФОП).
- Особа має надати договір із особою-роботодавцем та рахунки на відповідну для сплати суму. Ці документи обробляються, передаються в Регіональний центр зайнятості, і на основі цього нараховується грошова сума на приладдя та/чи обладнання для підприємницької діяльності.
КОНТРОЛЬ ДІЯЛЬНОСТІ
- Угода може завершитися, якщо людина достроково сплатить отриману суму. Також угоду можуть розірвати достроково у зв’язку з несплатою податків.
- Контролює ведення підприємницької діяльності вищезгадана комісія. Щоквартально робитимуть запити щодо сплати податків. Є можливість, що комісія приїздитиме з метою перевірки діяльності.
У ЯКОМУ ВИПАДКУ МОЖНА НЕ ПОВЕРНУТИ ГРОШІ
- За трирічний період з дати отримання фінансової допомоги сплачено податки, збори, додаткові платежі і єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги.
- У перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням Центру зайнятості не менше двох непрацюючих працездатних осіб з-поміж малозабезпечених сімей щонайменше на два роки.
Нагадуємо, що на засіданні виконкому погодили видалення 13 дерев у Переяславі. Їх випиляють, тому що аварійні.