ЖИТТЯ

Родину волонтерки з Переяслава у Швейцарії прихистили білоруси

Чимало українців зараз шукають безпечне місце за кордоном. Особливо вразливою категорією зараз є діти та літні люди. Волонтерка з Переяслава разом із дитиною та своєю мамою знайшла безпечне місце у Швейцарії.

Днями ми розповідали історію волонтерки Дани Мартенс, яка допомагає рідному Переяславу під час війни. Щоб захистити свою маму та маленьку дитину, Дана поїхала з ними до Швейцарії. Там вони живуть у родині із Білорусі. Детальніше про це вона розповіла Інформатору.

– Коли почалася війна, мені написав друг Сергій, який раніше зі своїми близькими покинув Білорусь із політичних причин. Близько 9 років тому ми з ним у ролі волонтерів були в таборі у Бельгії і бачили, в яких жахливих умовах там живуть біженці та емігранти. Я нікому не рекомендую зараз брати такий статус. Сергій запропонував приїхати до них у Цюріх (Швейцарія). Протягом тижня було тяжко прийняти це рішення. Думала про Польщу та інші країни, де реальніше жити, бо Швейцарія – це одна із найдорожчих країн у світі. Оренда квартири тут коштує в середньому 1500 франків на місяць (це близько 1500 євро), – говорить Дана.

Зазначила, що в угорському Будапешті, а також у Польщі є багато волонтерів, які турбуються про біженців. А от у Швейцарії доводиться розраховувати лише на себе.

– Друзі відвели нас в центр для реєстрації, щоб отримати “статус S”, який дозволяє перебування у Швейцарії до року. Люди, в яких ми зараз живемо, зробили все, щоб допомогти нам, тому що вони максимально розуміють нашу ситуацію. Вони відчувають провину через те, що саме через Білорусь до України приходять російські війська, і через те, що їм так і не вдалося зняти свого президента і змінити устрій, – пояснює дівчина.

Однак все ж Швейцарія загалом не залишається байдужою до ситуації в Україні:

– У Цюріху на вулиці вийшло близько 20 тисяч людей на підтримку України. Мій друг із Білорусі також. Коли ми тільки приїхали, Сергію на роботі відразу передали першу допомогу для нас – це були речі для Нікусі (донька Дани – ред.). Бо у Швейцарії зараз тепліше ніж в Україні, а ми приїхали в зимових речах.

Нагадуємо, що в університеті Григорія Сковороди відновили освітній процес. Студенти навчаються дистанційно.

Юлія Кравченко

Нагору