ЖИТТЯ

Яка ситуація у Київській області: 22 березня, 9:30

На території України тривають бойові дії. Яка зараз ситуація у Київській області?

Оперативну ситуацію у Київській області повідомляє Інформатор, посилаючись на сайт КОДА. 22 березня станом на 9:30 вона така:

Білоцерківський район. Ніч минула спокійно. Було декілька сигналів повітряної тривоги. Обстрілів не зафіксовано. Ситуація контрольована в усіх громадах. До громад району надходить гуманітарна допомога.

Бориспільський район. Об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі, ситуація стабільна. Ніч минула спокійно, обстрілів не зафіксовано, хоча сигнал повітряної тривоги лунав декілька разів. Ситуація в Бориспільській, Переяславській, Яготинській, Вороньківській, Гірській, Дівичківській, Золочівській, Пристоличній, Студениківській, Ташанській, Циблівській ТГ контрольована.

Бучанський район. Макарівська, Бучанська, Ірпінська, Дмирівська громади залишаються під постійним обстрілом ворога. Особливо страждають Макарів, Копилів, Северинівка, Колонщина, Мотижин, Ясногородка, Березівка, Бабинці, Здвижівка. Багато сіл в окупації, що наближує гуманітарну катастрофу. У населення не залишається продуктів, медикаментів, гігієнічних товарів, дитячого харчування. У Березівці – мародерство. Окупанти викрадають автомобілі та особисте майно мирного населення. У мирних жителів забирають телефони, одяг, продукти. Постійно тривають бої на житомирській трасі.

  • Дмитрівська громада – вночі було обстріляне село Шпитьки, що спричинило пожежу приватних будинків. Ворог проводить повітряну розвідку.
  • Немішаєвська громада – ворог окопався, інфраструктура зруйнована, зв’язку практично немає.
  • Бучанська громада – ворог окопався, інфраструктура зруйнована. Постійні обстріли.
  • Гостомельська громада – переміщення технікою ворога, йшов бій. Інфраструктура зруйнована.
  • Ірпінська громада – в Ірпені бій. ЗСУ продовжує контролювати 70% міста. Інфраструктура зруйнована. Постійні обстріли.
  • Коцюбинська, Білогородська, Вишнева, Борщагівська громади під контролем місцевих органів влади.

21 березня з Ворзеля та Бучі вдалося вивезти через гуманітарний коридор понад 300 людей та завезти гуманітарну допомогу.

Броварський район. Ніч з 21 на 22 березня минула спокійно. У населених пунктах Баришівської, Калитянської, Великодимерської та Калинівської громад спостерігається наявність ворожої техніки. У результаті бойових дій на території цих громад завдано значних ушкоджень інфраструктурі та житловому фонду. Внаслідок ворожих обстрілів є багато пошкоджених будинків місцевих жителів. Періодично чути постріли. Ситуація в цій частині району залишається напруженою. Проводяться ремонтні роботи з відновлення газопостачання в населених пунктах Великодимерської та Калитянської громад.

Ситуація в Березанській, Броварській, Згурівській та Зазимській громадах без змін, контрольована. Об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі.

21 березня у Броварському районі проводилася евакуація населення за одним гуманітарним коридором: смт Велика Димерка – с. Богданівка – с. Рудня – парк Залісся – с. Літки – с. Рожни – с. Пухівка – с. Зазим’я – м. Бровари. До місця призначення прибули 41 автобус та 634 автомобілі. Кількість евакуйованих громадян – 4370 осіб, серед них 1873 дитини. Усім евакуйованим після приїзду до Броварів надали першу допомогу, продукти харчування та тимчасове житло.

Вишгородський район. Ситуація залишається напруженою, але контрольованою. У Вишгородській, Петрівській та Пірнівській громадах населенню надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць.

В окупованих Іванківській, Димерській та Поліській громадах гуманітарна катастрофа, немає зв’язку, електропостачання, продуктів харчування та ліків. Триває евакуація людей з окупованої Димерської громади. Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування та медикаментах, пальному.

Обухівський район. Уся територія перебуває під контролем Обухівської районної військової адміністрації. Усі об’єкти критичної інфраструктури на території громад району працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна, контрольована.

Фастівський район. Всі об’єкти критичної інфраструктури на території громад працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна та контрольована. На деяких АЗС немає пального. Фастівська територіальна громада приймає біженців та надає допомогу в розміщенні їх. Лікарні приймають поранених. У восьми громадах Фастівського району проводиться дистанційне навчання.

За отриманими даними в село Осикове Фастівського району влучила ворожа ракета. Пошкоджені приватні будинки. Інформація уточнюється. В усіх районах триває робота з нарощування оборони. Сили територіальної оборони – в підвищеній боєготовності. Зміцнюються блокпости, зводяться фортифікаційні оборонні споруди. Йде боротьба з диверсантами.

Також варто знати:

  • Окупанти продовжують терор місцевого населення та мародерство на тимчасово захоплених територіях. Фіксуються випадки дезертирства серед особового складу окупаційних військ. Поблизу населеного пункту Гавронщина Макарівського району група російських загарбників заволоділа автомобілями місцевих жителів, переодяглись у награбований цивільний одяг та виїхали в бік кордону з Білоруссю.
  • У Макарові та селі Мощун наші війська посилили свої позиції.
  • Основним завданням ворога залишається оточення/захоплення міста Київ з північного та північно-західного напрямків. Тож ворог продовжує спроби форсування р. Ірпінь. Ворожі угруповування намагаються проводити ротацію та доукомплектування складу.
  • За наявною інформацією, російські окупаційні війська, що діють на території України, мають запаси боєприпасів та продовольства не більше, ніж на три дні. Аналогічною є ситуація з пальним, поповнення яким здійснюють автоцистернами. Трубопровідне сполучення для забезпечення потреб угруповання військ окупантам організувати не вдалося.
  • Найбільш небезпечними напрямками залишаються Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, Немішаєве, Дмитрівська громада, Макарівська громада, північ Вишгородського району, території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської, Великодимерської та Калинівської територіальних громад Броварського району. Ворог постійно переміщує техніку, намагається закріпитися, будує фортифікаційні споруди. Йде неприцільний хаотичний обстріл житлових масивів та інфраструктури населених пунктів поблизу столиці.
  • Протягом 21 березня зафіксовано близько 30 обстрілів російськими військами житлових масивів та соціальної інфраструктури. Найбільші руйнування у Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському (Великодимерська громада), Вишгородському районах (Димерська, Іванківська громади).
  • Радіаційна ситуація на Київщині стабільна.

Нагадаємо, що 21 березня у Переяславі знову сталася пожежа. Горіла господарча будівля.

Нагору