В містах, де не ведуться активні бойові дії, влада радить всім повертатись до роботи й підтримувати економіку. Але постійні переживання та новини про обстріли не дають зібратись з думками. Як це виправити?
Психологиня Алла Каун поділилась порадами, як сконцентрувати увагу на роботі в нинішніх умовах, повідомляє Інформатор Україна.
- Визначте для себе, для чого ви зараз працюєте. Щоб зберегти дохід для своєї родини, щоб бути корисним суспільству, щоб підтримати економіку, щоб не сидіти без діла. Визначтесь з метою та домовтесь із собою про її значущість.
- Ставте перед собою невеликі завдання на наступну годину чи дві. Відмічайте для себе, що ви впоралися. Для вашої психіки це буде сигналом, що ви живі та готові діяти далі.
- Чергуйте роботу з тими видами діяльності, що допомагають вам справлятися зі стресовими ситуаціями.
- Знайдіть для себе відповідь на питання: “Що у моєму минулому допомагало мені проживати важкі та кризові моменти?”. Для прикладу це може бути молитва, самомасаж, телефонна розмова з близькими, дихальна вправа, сльози, навчання, роздуми на кухні, в’язання, обійми, смачна їжа, водні процедури й т.д.
- Чергуйте робочі завдання з діяльністю, з якою вам вдається зняти стрес.
- Постійно будьте в контакті із собою і перевіряйте, а чи маєте ви достатньо сил, щоб працювати. Якщо є сумнів, краще відновитися використовуючи стратегію чергування діяльності.
Так, ви були дуже сильними та працездатними до війни, я впевнена, але зараз ваша психіка переживає травматичну подію. Переглядаючи постійно рівень власної “батарейки” та надаючи собі спокій, ви суттєво знижуєте можливість розвитку симптомів ПТСР.
Раніше ми повідомляли, що не варто писати в месенджерах та соцмережах під час війни. Деталі дізнавайтесь тут.