ЖИТТЯ

Чим небезпечна включена геолокація на телефоні

Українців просять не поширювати у публічний доступ фото та відео із тегами вашої геолокації. Чому та чим це небезпечно? 

У лютому, на початку повномасштабної війни, багато писали про ймовірну небезпеку через увімкнену на телефоні геолокацію. Ніби це допомагає ворогу коригувати вогонь, пізніше це хибне твердження спростували. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації.

Функція геолокації (визначення реального розташування електронного пристрою) корисна у багатьох випадках. Наприклад, коли ви користуєтесь картами та прокладаєте маршрути. Або коли потрібно знайти втрачений пристрій чи дізнатися про погоду у своєму населеному пункті. Проте на використання геолокації потрібно звертати увагу, якщо ви знаходитесь у тимчасово окупованих росією регіонах України або біля зони активних бойових дій.

Поради, які вам допоможуть: 

  • Не поширюйте у публічний доступ фото та відео із тегами вашої геолокації, адже за ними можна вирахувати ваше місцезнаходження. Іноді це може бути небезпечно. Викладати у відкритий доступ фотографії з геолокацією українських військових і техніки взагалі категорично заборонено – так ворог може визначити їхні позиції.
  • Контролюйте за необхідності визначення геолокації при публікації постів у соціальних мережах.
  • Вимикайте телефон щоразу, коли хочете “зникнути” (наприклад, коли виконуєте важливе завдання, і потрібно, щоб ніхто не дізнався, де ви знаходитесь). Або взагалі не беріть його з собою.
  • При завантаженні мобільних додатків на смартфон деякі з них запитують дозвіл на доступ до геоданих. Якщо ви вважаєте, що це недоцільно, відмовтеся від встановлення такого додатка. Також можна перевірити, які вже встановлені в телефоні додатки мають доступ до інформації про ваше розташування. У разі необхідності доступ до геолокації можна заборонити.

Нагадаємо, що у Переяславі збирають допомогу військовим. Що потрібне 20 липня, дізнавайтесь тут. 

Нагору