Переяслав Перейти на сайт

Як заробити власною творчістю до 50 тисяч гривень: ТОП літературних конкурсів у серпні

Для письменників, митців, перекладачів, драматургів і сценаристів навіть у воєнний час є можливість заробити своєю творчістю та надати їй розголосу. Які літературні конкурси доступні зараз?

У серпні в Україні проводиметьться багато літературних конкурсів та розігруватиметься премій, де можуть взяти участь всі охочі. Три із них мають конкретні грошові винагороди. Про це детальніше розповість Інформатор, посилаючись на сайт litcentr.in.ua.

Конкурс фентезійного роману “Містичні дивовижі”

На конкурс приймаються містичні фентезійні романи, де таємниці та загадки не піддаються логічному поясненню, але вписані в контекст реальності. Незважаючи на містичність подій, історія розгортається у реальному світі, у звичній дійсності. Історії, у яких органічно поєднуються елементи дійсного та уявного, побутового та міфічного, реального та містичного.

Технічні вимоги до творів

Для участі у конкурсі необхідно:

Нагорода переможцю конкурсу  — друк роману у видавництві АССА, гонорар у розмірі 10 тисяч гривень від Букнет.

Літературна премія імені Івана Корсака 2022

Твори історичного жанру (романи й повісті) висувають на здобуття премії обласні відділення Національної спілки письменників України і її правління, а також ВО “Просвіта”. Право номінувати твори на здобуття премії мають також члени журі. Твір обов’язково має бути присвячений саме історії України. Повинен бути написаний на високому художньому рівні і мати позитивні відгуки в пресі й добрий читацький розголос.

Лауреат одержує диплом, медаль, а також грошову винагороду 50 тисяч гривень.

Премія імені Григорія Кочура 2022

  • Дата: 29 серпня
  • Вартість участі: безкоштовно

Премія імені Григорія Кочура присуджується щорічно 17 листопада до дня народження Григорія Порфировича Кочура на конкурсних засадах громадянам України за кращі переклади українською мовою визначних творів світової поезії та вагомі перекладознавчі праці в царині українського художнього перекладу.

На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори авторів або колективу авторів, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх п’яти років, але не пізніше ніж за півроку до їх висування на здобуття премії.

Пропозиції на здобуття премії подаються до Держмистецтв творчими спілками, асоціаціями, науковими, національно-культурними, національно-просвітницькими товариствами, літературними об’єднаннями, редакціями періодичних видань, видавництвами, громадськими об’єднаннями, що здійснюють діяльність у сфері культури, вченими радами закладів вищої освіти та наукових установ.

Грошова винагорода до премії виплачується у розмірі 20 тисяч гривень.

Інформацію щодо кандидатів необхідно подавати в паперовому вигляді за адресою: 01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1, а також на електронну пошту a.komendant@arts.org.ua. Телефон для довідок: 044-202-13-90

Нагадуємо, що в Україні зі шкільної програми приберуть твори російських та радянських письменників. Таке рішення ухвалила робоча група МОН.