На Переяславщині професійні сапери провели особливу екскурсію для дітей. Чим запам’ятається “Мінна доріжка”?
Вчора, 10 серпня, молодіжний центр “Зустріч”, що в Переяславі, влаштував захід “Мінна доріжка”. Він став можливим завдяки підтримці Центру зв’язку та управління ДСНС України. На екскурсію могли зареєструватися всі охочі. Але це була навчальна поїздка передусім для учнів міської ЗОШ №2. Журналісти Інформатор також взяли у цьому участь.
Перед поїздкою ініціатор заходу та депутат міськради Андрій Іващенко провів інструктаж з техніки безпеки та наголосив, що знімати відео та фото без дозволу заборонено. Безкоштовний транспорт до місця проведення екскурсії надав депутат міської ради Олександр Пасічник.
Після прибуття до місця проведення заходу учасників поділили на дві групи по 20 людей. Було два етапи: перший – лекція про небезпечні снаряди та міни, другий – власне, “Мінна доріжка”.
Перша група вирушила на коротку екскурсію під наглядом працівників ДСНС. На території огородили стрічкою три ділянки зі знешкодженими артилерійськими снарядами та мінами, все було цілком безпечне. Андрій Іващенко розповів про кожну з них: про застосування їх, яку шкоду вони можуть принести, для чого створені та наскільки потужні бувають. А ще – як потрібно поводитися в ситуаціях, коли натрапили на щось подібне.
Категорично забороняється:
- підходити близько
- чіпати руками або іншими предметами
- намагатись дістати або розкопати
- переміщати
- піднімати
- намагатися розібрати їх
- перетинати стрічку, якщо нею огороджений снаряд
Розповідали про:
- протипіхотні міни
- протитанкові міни
- касетні міни
- стандартні міни
- РПГ-22, РПГ -7
- артилерійські снаряди
- ракети
- саморобні вибухові пристрої
- різні види боєприпасів
Наприклад, касетні засоби можуть бути використані як для ураження цілі в момент обстрілу, так і дистанційного мінування, а протипіхотні міни призначені для ураження живої сили противника дією продуктів вибуху або осколками. Основний елемент артилерійського снаряду призначений для ураження цілей та для виконання інших завдань: освітлення, задимлення, навчання та іншого.
Андрій Іващенко наголосив: “Буває, що ракета впала і її уламки обгородили стрічкою, це означає, що поки стрічку не знімуть, ні в якому разі не потрібно перетинати її й підходити близько. Річ може бути невеликою, а шкода від неї катастрофічною”.
На другому етапі екскурсії діти познайомились з професійним сапером Дмитром. Він розповів та показав, який вигляд мають окремі види мінних пристроїв, принцип їхньої роботи, як їх розміщують та маскують. Всі змогли побачити, яким чином деякі міни можуть вибухати, але навіть імітація вибухів на “Мінній доріжці” не налякала дітей.
Навчальна поїздка тривала дві години.
Нагадаємо, що нещодавно рятувальники звернулися до переяславців та розповіли про вибухонебезпечні предмети, які можуть маскувати під звичайні речі.
Яна Малишко
Відео: Дмитро Кусай