Дар’я Семенчук керує студією бального танцю “Dance Viсtory”. Про професію хореографа розповіла Інформатору.
Дар’я Семенчук – хореографиня та керівниця студії бального танцю “Dance Viсtory” Переяславського центру культури та мистецтв. До Міжнародного дня танцю, який щорічно відзначають 29 квітня, розповіла жірналістці Інформатора про себе, власний колектив та особливості роботи хореографа.
Дар’я Семенчук народилася у місті Стаханов Луганської області (зараз Кадіївка – ред.). Закінчила факультет бальної хореографії Київського університету культури і мистецтв. Близько 15 років працює хореографом. У Переяславі опинилася у 2014 році, коли почалася війна. Тоді ж почала працювати у Києві в колективі спортивного бального танцю ”Dance Viсtory”, який і спонукав до зародження студії у Переяславі згодом.
– Танцями я займаюся з чотирьох років. А обрала цю професію, тому що школа та постійні виступи завжди перепліталися. Тож після школи знала, куди хочу йти далі. Мені хотілося працювати з дітьми будь-якого віку. Був навіть досвід, коли працювала у школі вчителем молодших класів. Я дуже люблю свою роботу. Діти мене відчувають, приходять спробувати і залишаються, – розповіла Дар’я.
Студію “Dance Viсtory” у Переяславі відкрила влітку 2021 року, коли почала працювати в ЦКМ. Дар’я зізналася, що спершу було складно набирати дітей, оскільки її у місті мало хто знав та й формат студій бального танцю тоді не до кінця розуміли.
– Проте мене це ніяк не зупиняло, бо розуміла, що мої люди, мої діти до мене прийдуть. Погано, що припало на епідемію коронавірусу: набір дітей трішки розколовся, адже були карантинні обмеження. Вони стали мало ходити на тренування. Начебто і був склад, ми навіть на турніри виїжджали, показували якийсь результат. Потім ще й повномасштабне вторгнення… Ну слава Богу, так сталося, що зараз у студії вже займається пів сотні дітей від 3 до 18 років, – поділилася хореографиня.
Останнім часом студія переважно бере участь у дистанційних конкурсах та фестивалях. Стабільно один раз на три місяці відправляють відео на певний конкурс. Здобували перші премії на Міжнародному конкурсі мистецтв “Formula Fest 2024”, Всеукраїнському конкурсі мистецтв “Подаруй світло”, “Пражській симфонії”, другу премію на канадсько-українському фестивалі дитячої та юнацької творчості 2024, 5 перших та 2 другі місця на чемпіонаті України зі спортивного бального танцю серед школярів та студентів.
– З якого віку краще починати займатися бальними танцями?
– Адаптаційна та фізична готовність у кожної дитини різна. З 4 років, думаю, вчасно.
– Як перебороти страх сцени?
– Частіше робити те, чого боїшся. Важливо з раннього віку дітей заохочувати до участі у будь-яких виступах – це приносить досвід і користь.
– Що порадите тим, хто хоче стати професійним танцюристом?
– Не зароджувати у собі лінь, якісно працювати над собою, не боятися робити помилки та виховувати витримку та впевненість. Дія, відчуття відповідальності та відсутність страху, що не зможеш, – є тими інструментами, які допоможуть досягти мети.
– Де брати ідеї для нових танцювальних композицій?
– Надихатися побаченим та відчутим чимось приємним. Спостерігати, якими вподобаннями живуть діти, створювати композиції, щоб це було і цікаво, і у задоволення їм.
– Де ви черпаєте енергію, натхнення?
– У розумінні того, що ти вкладаєш у тих, з ким працюєш, щось потрібне, якесь зернятко, яке далі проросте і дасть їм користь. Коли я бачу цю користь, надихаюся ще більше.
– У Переяславі є чимало танцювальних студій. Чи відчувається конкуренція?
– Абсолютно ні. З великою повагою ставлюся до всіх. Це наша єдина справа. Кожен хореограф по-своєму цікавий, на кожного є свої діти та свій вид діяльності. Тренування, спілкування у хореографічних групах та колективах обов’язково залишає слід та корисно впливає на становлення особистості.
Нагадаємо, що хореографиня Антоніна Курило відкрила у Переяславі школу танцю для дітей та проводить цікаві заняття для дорослих. Чим вони особливі та чому варто спробувати, дізнавайтесь за посиланням.
Валерія Бобровська
Фото: Валентин Шеремет та надані Дар’єю Семенчук
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.