ВЛАДА

Олексій Виноградній претендує на посаду Гайшинського старости: 9 червня проведуть громадські слухання

У Гайшинському старостинському окрузі обирають нового старосту. Як це відбувається?

У неділю, 9 червня, о 16:00 у Гайшинській гімназії проведуть громадські слухання щодо підтримки кандидатури Олексія Винограднього на посаду старости Гайшинського старостинського округу (до нього входять села Гайшин, Чирське та Гребля). Його мають підтримати понад 20% жителів округу, тобто щонайменше 173 людини. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на сайт Переяславської міської ради.

Оргкомітет слухань просить взяти на засідання документи, що посвідчують особу та місце реєстрації. Це необхідно, щоб зареєструвати учасників.

Загалом із 27 травня триває громадське обговорення щодо кандидатури Винограднього. Визначення рівня підтримки ймовірного старости повинне відбуватися протягом 15 календарних днів, слухання – підсумковий його етап. І вже за результатами громадського обговорення міський голова внесе на розгляд сесії кандидатуру. Якщо депутати її не підтримають, то повторно її вносити не можна протягом цієї каденції.

На сайті міськради зазначили, що Олексій Виноградній народився 1968 року у Гайшині. Навчався у Гайшинській школі та Гланишівській школі. Здобув професійну освіту в ПТУ №19 в Києві та Маслівському радгосптехнікумі. Останнє місце роботи – Гайшинська гімназія. Одружений, має двох дітей.

Із 2020 до 2023 року посаду Гайшинського старости займав Олександр Якуба. 18 квітня він офіційно склав повноваження. Перед цим написав заяву на звільнення “за власним бажанням”. “У звʼязку з незгодою методів та дій керівництва Переяславської міської ради і не виконанням задекларованих обіцянок перед своїми виборцями, а також погіршенням стану здоровʼя, мною було прийняте рішення щодо звільнення із займаної посади за власним бажанням”, – вказав у ній. Пізніше він став заступником начальника комунального підприємства у Дівичківській громаді.

До слова, Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости в старостинських округах Переяславської громади депутати затвердили на травневій сесії. Він необхідний для врахування думки громадськості під час призначення старости.

Нагадаємо, що на сесії міської ради 16 листопада 2023 року Вячеслав Саулко ініціював звільнення Олександра Якуби. Тоді депутати визнали підстави для цього непереконливими, жоден не проголосував “за”.

Віталій Усик

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору