Чим особливе 11 жовтня? Розповідає Інформатор.
11 жовтня у світі відзначають День дівчаток та День ветеринарної медсестри. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Міжнародний день дівчаток. Головна мета свята – поширити у суспільстві інформацію про ті болючі проблеми, з якими мають справу неповнолітні діти жіночої статі у всьому світі: нерівність, незахищеність та соціальна несправедливість.
Всесвітній день яйця. У багатьох культурах світу яйця були символом родючості, життя, оновлення та відродження, їх використовували як в кулінарних, так і в декоративних цілях.
Міжнародний день ветеринарної медсестри. Професія ветеринарної медсестри важка і відповідальна. Адже важливо створити умови, щоб тварини відчували себе комфортно. Тому внесок медсестри у здоров’я пацієнтів не менш важливий, ніж самого ветеринара.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Пилип, Анатолій, Макар, Йосип, Антон, Ісаакій, Олександр, Лев, Зінаїда, Вікторія, Іларіон.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1138 – землетрус в Алеппо забрав життя 230 тисяч людей.
1881 – американець Г’юстон Девід запатентував першу фотоплівку.
1887 – американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах.
1921 – на Всеукраїнському православному Синоді в Києві була створена незалежна від російської православної церкви Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ).
1931 – у СРСР ухвалили рішення про повну ліквідацію приватної торгівлі.
1938 – центральна влада Чехословацької республіки затвердила уряд Карпатської України.
1939 – у Сталіному на центральній вулиці ввели в дію першу тролейбусну лінію.
2018 – Вселенський Патріархат підтримав надання автокефалії Православній церкві України.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1672 – Пилип Орлик, Гетьман Війська Запорізького.
1884 – Микола Чеботарів, український військовий і політичний діяч, один з організаторів та керівник української контррозвідки.
1887 – Мирослав Січинський, український громадсько-політичний діяч, виконавець атентату у Львові проти галицького намісника Анджея Потоцького, за кривди, заподіяні українцям.
1906 – Ігор Савченко, український кінорежисер.
1918 – Джером Роббінс, американський хореограф, кінорежисер.
1969 – Тетяна Терещук-Антіпова, українська легкоатлетка, бронзова призерка Олімпійських ігор.
1983 – Руслан Пономарьов, український шахіст, чемпіон світу з шахів.
1998 – Вячеслав Дрофа, український хіп-хоп та реп-виконавець.
ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ?
11 жовтня в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі на традиційній виставці-ярмарку страв національної кухні та чемпіонаті зі швидкісного поїдання вареників зібрали 38 тисяч 621 гривню для Збройних сил України.
З-поміж страв на ярмарку, які могли скуштувати сковородинівці та гості, були солоні та солодкі вареники і млинці, запашні канапки й пироги з різною начинкою, домашні ковбаски, наваристий борщ, голубці, справжній козацький куліш та ще багато різноманітних наїдків.
Цього дня також відбувся щорічний чемпіонат зі швидкісного поїдання вареників. Участь у ньому взяли вісім студентів. Правила гри були простими – потенційний переможець мав першим з’їсти всі вареники і підняти руку догори назвавши своє ім’я. Уже за лічені хвилини стало відоме ім’я цьогорічного чемпіона – ним став Євгеній Кабушка.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.