Чим особливе 18 жовтня? Розповідає Інформатор.
18 жовтня у світі відзначають День жіночого щастя, а у 1955 році запустили в дію Каховську ГЕС. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Вперше про проведення цього дня оголосив у 2007 році Європейський парламент. Покликання цього дня – звернути увагу суспільства на проблему торгівлі людьми та на постраждалих від цієї жахливої, аморальної та незаконної діяльності.
Всесвітній день жіночого щастя. Свято покликане підвищити у всьому світі рівень жіночої обізнаності щодо депресії та способів її подолання. Вважається, що жінки вдвічі частіше, ніж чоловіки, страждають від депресивних станів.
Всесвітній день гітари. Він присвячений гітарі, інструменту з багатою історією та чарівним звучанням. Цей день об’єднує музикантів і шанувальників гітари з усього світу, щоб відсвяткувати культурне значення, насолоду і радість, яку цей інструмент приносить як слухачам, так і виконавцям.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Андрій, Гаврило, Давид, Йосип, Лука, Микола, Семен, Сергій, Федір, Єлизавета, Злата.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1239 – орди хана Батия захопили місто Чернігів.
1596 – підписали Берестейську унію, на якій проголосили приєднання ряду єпархій православної Київської митрополії на чолі з митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі Михайлом Рогозою до Апостольської Столиці за умов підлеглості православних Папі Римському.
1672 – уклали Бучацький мирний договір Речі Посполитої й Османської імперії. Річ Посполита відмовилася від претензій на Правобережну Україну.
1892 – відкрилась перша комерційна протяжна телефонна лінія (Чикаго – Нью-Йорк).
1893 – у Київському оперному театрі Сергій Рахманінов диригував своєю першою оперою “Алеко”.
1896 – у “Нью-Йорк Джорнел” з’явилися перші комікси.
1918 – у Львові на зборах українських депутатів австрійської Державної Ради і членів Палати Панів, українських членів галицького і буковинського сеймів утворили Українську Національну Раду, яка очолила український національний рух в Австро-Угорській імперії.
1955 – запустили в дію Каховську ГЕС.
1994 – Верховна Рада України скасувала заборону Компартії.
1995 – Україна вступила до Ради Європи.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1777 – Генріх фон Кляйст, німецький драматург, поет, прозаїк, один із зачинателів жанру оповідання.
1868 – Євгенія Ярошинська, українська письменниця.
1876 – Сергій Єфремов, український державний діяч, історик літератури, академік Української академії наук, віцепрезидент ВУАН.
1902 – Марія Сокіл (Рудницька), українська оперна співачка-сопрано.
1946 – Богдан Скробут, український поет, дослідник Голодомору в Україні 1932-1933 років, політичний та громадський діяч, ліквідатор аварії на ЧАЕС, політичний в’язень СРСР.
1960 – Жан-Клод Ван Дам, американський і бельгійський актор, сценарист і кінорежисер.
1964 – Чарльз Штросс, британський письменник-фантаст.
1987 – Олеся Повх, українська легкоатлетка, бронзова призерка Олімпійських ігор.
ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ?
17 жовтня у Переяславі попрощалися із захисником України Ігорем Курилом із Цибель (Циблівська ТГ). Йому було 33 роки. Він загинув 13 жовтня 2023 року на Бахмутському напрямку. Літургію провели в Успенському соборі Переяслава, а поховали у Циблях. Пам’ять загиблого вшанували близько сотні людей: військовослужбовці, представники влади, знайомі, друзі, родичі та просто небайдужі.
Тітка загиблого поділилась, що Ігор був добрим, життєрадісним, веселим, грамотним: “Грав на гітарі. Був щирим хлопцем, який бажав кращого своїй сім’ї та дитині. На війну пішов заради свого сина, щоб у нього було майбутнє. Він дуже любив свого сина і син його також. Я не знаю, як дитина буде жити без батька. Важко це сприймати і говорити, коли наші діти гинуть за дурну війну. Війна, яка нікому не потрібна, окрім певних кіл осіб”.
Ігора Курила призвали на службу 5 серпня 2022 року. Був солдатом першого протитанкового відділення протитанкового взводу роти вогневої підтримки в/ч А7303. У нього залишилися 9-річний син та дружина.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.