ЖИТТЯ

ЛЮБИТЕ ПИСАТИ CAPS LOCK? Сьогодні – ваш день: що варто знати про 22 жовтня

Чим особливе 22 жовтня? Розповідає Інформатор.

22 жовтня у світі відзначають День науковця Фехнера. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Всесвітній день людей з вадами мовлення. Найчастіше мовні розлади проявляються у дитячому віці. До важких форм патологій мовленнєвої організації належать деякі види заїкання, дизартрія, алалія. У світі близько трьох мільйонів людей мають подібні проблеми.

Міжнародний день Caps Lock. Історія клавіші CAPS LOCK бере свій початок з часів винаходу друкарської машинки. У старих машинках ця кнопка виконувала механічну функцію утримання регістру – клавіші Shift. Цей день відзначають з 2000 року за ініціативою Дерека Арнольда з Айови, США. Одного разу він вирішив, що у нього, як і у багатьох інших користувачів інтернету, досить клавіш, щоб заявити про себе в мережі і створив Caps Lock Day. Мета – привернути увагу тих, хто використовує стиль друкування в режимі Caps Lock. Дерек вважає його надмірним і неприпустимим для вираження своїх думок у мережі.

День Фехнера. Він відомий завдяки багатьом своїм досягненням, але головне та саме важливе з них – “відкриття” психофізики, сфери психології, яка вивчає взаємодію між фізичними процесами, які можна об’єктивно виміряти та дослідити, та суб’єктивними відчуттями людини.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Олександр, Василь, Володимир, Герман, Григорій, Денис, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Павло, Федір, Ганна, Єлизавета.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1797 – Гарнерен Андре-Жак здійснив перший в історії людства стрибок з парашутом.

1937 – заарештували митрополита Київського і всієї України Василя Липківського.

1938 – Честер Карлсон виготовив першу фотокопію паперового документа.

1949 – СРСР провів перші випробування своєї ядерної зброї.

1960 – майбутній чемпіон планети з боксу Мухаммед Алі (тоді – Кассіус Клей) виграв свій перший бій на професійній арені.

1968 – завершився політ американського космічного корабля “Аполлон-7”. Це був перший пілотований політ кораблів цієї серії.

1975 – радянська космічна станція “Венера-9” здійснила посадку на поверхню Венери.

1995 – на Всеукраїнському Помісному Соборі митрополита Філарета обрали Патріархом Київським і всієї Руси-України.

2006 – семиразовий чемпіон світу з автоперегонів “Формула-1” Міхаель Шумахер на Гран-прі Бразилії закінчив кар’єру гонщика.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1878 – Вадим Богомолець, український військовий діяч, генерал-хорунжий Української Держави, військово-морський юрист, військовий аташе УНР у Румунії, автор першого українського закону про флот.

1890 – Аверкій Гончаренко, український військовий діяч, командир частин Армії УНР у бою під Крутами, старшина дивізії зброї СС “Галичина”.

1912 – Дарія Гнатківська, українська розвідниця, зв’язкова УВО, ОУН.

1913 – Василь Свида, український скульптор-різьбяр.

1930 – Вілен Калюта, український кінооператор, член-кореспондент Академії мистецтв України, президент Гільдії кінооператорів України.

1938 – Крістофер Ллойд, американський актор кіно та телебачення, володар трьох премій “Еммі”. Зіграв доктора Емметта Брауна в трилогії “Назад у майбутнє”.

1938 – Дерек Джейкобі, англійський актор.

1943 – Катрін Денев, французька акторка.

1947 – Робертіно Лореті, італійський співак, котрий став усесвітньо відомим у підлітковому віці (на початку 1960-х років).

1949 – Арсен Венгер, французький футбольний тренер.

1994 – Павло Сбитов, офіцер Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України.

ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ? 

22 жовтня у Переяславі попрощались із захисником Володимиром Поліщуком. Він загинув 15 жовтня 2023 року біля населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району, що на Донеччині, отримавши бойове кульове поранення під час ворожого штурму. Йому було 48 років. Поховали воїна на Підварському кладовищі.

Пам’ять загиблого переяславця вшанували близько двохсот людей. Сусідка загиблого поділилася спогадами: “Він був позитивною, світлою та дуже доброю людиною. Хороший хазяїн, батько та сім’янин. Світла людина, таких дуже мало… Ніколи не пройде повз, завжди привітається. З перших днів війни пішов у територіальну оборону. Будемо пам’ятати і знати, що такі люди з нами. Герої не вмирають!”

Володимир Поліщук народився 18 березня 1975 року. Його призвали на службу 20 березня 2023 року. Служив кулеметником 2 стрілецького відділення стрілецької роти. У нього залишилась дружина, двоє дітей та онуки.

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.

Нагору