ЖИТТЯ

79 років тому урочисто відкрили Організацію Об’єднаних Націй: що варто знати про 24 жовтня

Чим особливе 24 жовтня? Розповідає Інформатор.

24 жовтня у світі відзначають День боротьби з поліомієлітом, а у 1991 році Верховна Рада проголосила без’ядерний статус України. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Серед основних напрямків роботи міжнародного утворення – зміцнення миру та безпеки, розвиток дружніх відносин між державами, спільне розв’язання глобальних труднощів, координування дій різних країн, забезпечення прав людини.

Міжнародний день дипломатів. Вони часто працюють за лаштунками, ведучи переговори про укладення договорів, вирішуючи суперечки і гарантуючи, що міжнародні відносини залишатимуться доброзичливими. Їх робота має вирішальне значення для запобігання конфліктам і забезпечення спільної роботи націй заради спільного блага.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Лікарі запевняють, що щеплення 95% людей повністю припинить розповсюдження інфекції. Водночас вони попереджують, що зниження кількості щеплень за десять років призведе до масових спалахів хвороби, у результаті яких захворіє та може загинути понад 200 тисяч людей.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Анатолій, Олександр, Йосип, Іларіон, Макар, Лев, Мойсей, Зінаїда, Вікторія.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1857 – у Шеффілді (Велика Британія) заснували перший у світі футбольний клуб.

1861 – президент США Авраам Лінкольн одержав телеграфне повідомлення з Каліфорнії – це було перше трансконтинентальне телеграфне повідомлення в історії.

1874 – у Львові заснували Крайову школу лісового господарства.

1901 – 43-річна вдова Анна Тейлор стала першою людиною, яка успішно спустилася вниз по Ніагарському водоспаду в бочці.

1945 – урочисто відкрили Організацію Об’єднаних Націй.

1949 – перверзійне вбивство письменника Ярослава Галана.

1960 – на стартовому майданчику космодрому Байконур за півгодини до першого пуску вибухнула ракета Р-16 конструктора Михайла Янгеля. За різними даними, внаслідок аварії загинули від 74 до 126 осіб, це найбільша катастрофа в історії ракетної техніки.

1963 – на космодромі Байконур вибухнула ракета МБР Р-9А конструктора Корольова. Загинуло 8 людей. Вибух ракети в цей день став другим за три роки, після чого 24 жовтня вважають чорним днем космонавтики.

1991 – Верховна Рада проголосила без’ядерний статус України.

1999 – у Рогатині відкрили пам’ятник землячці Роксолані, коханій дружині османського султана Сулеймана I Пишного.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1632 – Антоні Ван Левенгук, нідерландський натураліст, фундатор мікроскопії.

1734 – Анна Гельді, остання жінка у Швейцарії та Європі, яку звинуватили у відьомстві, її стратили у 1782 році.

1804 – Вільгельм Едуард Вебер, німецький фізик, творець першого телеграфу.

1867 – Микола Біляшівський, український етнограф, громадсько-політичний діяч.

1955 – Олександр Міхнушев, український художник, ілюстратор.

1979 – Костянтин Касянчук, український хокеїст.

1988 – Юлія Каліна, українська важкоатлетка, бронзова призерка Олімпійських ігор.

1993 – Даниїл Сафонов, офіцер патрульної поліції України, учасник російсько-української війни. Герой України.

1998 – Грейс Мартин Тандон, американська поп-співачка, автор-виконавець.

ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ? 

Торік 24 жовтня у мистецькій галереї Переяславського центру культури та мистецтв відкрили благодійну виставку-продаж ляльок-мотанок “Пісня моєї ляльки” від майстрині Тетяни Бількевич. Загалом на виставці представили 24 композиції. Ціна на них коливались у межах півтори-двох тисяч гривень. Кошти з продажу ляльок спрямували на допомогу ЗСУ.

Тетяна Бількевич родом із села Потіївка на Житомирщині. Працює вчителем-реабілітологом у інтернаті для дітей з інвалідністю. Має дві вищі освіти. Співає у аматорському колективі “Колежанка” у селі Почаїв.

Виставка ляльок-мотанок була поділена на тематичні блоки: “Жінки-українки”, “Патріотичний блок”, “Весілля”, “Сімейні пари”. Також представили двох ляльок, які виготовили сестри Марія та Наталія Ткач, які переїхали до Португалії, та передали їх до Переяслава. Зроблені мотанки із різних текстильних матеріалів.

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.

Нагору