Чим запам’ятається тиждень, що минає? Найголовніші новини Переяславщини – в одній публікації.
Цього тижня у Переяславі відзначили День працівників сільського господарства, а в університеті Григорія Сквороди провели зустріч із відомою реперкою та авторкою пісень alyona alyona. Також на Переяславщині мобільні вогневі групи місцевого Добровольчого формування №2 збили два ударні БпЛА. Все це та інше Інформатор зібрав у традиційному суботньому дайджесті.
ОЛЕКСІЯ РИБКУ ПОСМЕРТНО ВІДЗНАЧИЛИ НАГРУДНИМ ЗНАКОМ “ЗОЛОТИЙ ХРЕСТ”
Командира відділення десантно-штурмового взводу, солдата Олексія Рибку із Переяслава за наказом Головнокомандувача Збройних сил України посмертно відзначили почесним нагрудним знаком “Золотий хрест”. Державну нагороду вручили рідним полеглого воїна.
Олексій Рибка загинув 26 червня 2024 року під час виконання завдань внаслідок мінометного обстрілу біля населеного пункту Північне на околиці міста Торецьк Бахмутського району Донецької області. Йому було 33 роки.
“Одна з найвищих нагород ЗСУ. Отримав нагороду (посмертно) мій племінник Олексій Рибка. “Золотий хрест”. Я не можу нічого більше додати, щось написати. Я б написала: пишаюсь і багато іншого, аби це було не посмертно. Болить і чим далі, тим більше. Йдуть найкращі діти, батьки, сини, доньки, мами нашої Україні”, – написала у Facebook Вікторія, тітка Олексія.
РОСІЯНИ ЗАВДАЛИ ПОВІТРЯНИХ АТАК ДРОНАМИ ТА РАКЕТАМИ
13 листопада російські війська атакували Київщину дронами та ракетами. Тривога на Київщині тривала понад 8 годин. В одному з населених пунктів постраждала людина, є пошкодження. Внаслідок падіння уламків збитих ворожих цілей в одному з населених пунктів поранена людина. 48-річний чоловік отримав садна голови, його стан задовільний. Необхідна медична допомога була надана на місці. Від госпіталізації чоловік відмовився. На місці падіння уламків сталося загорання складського приміщення. Пожежа локалізована.
14 листопада 59-ма ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу. У Київській області фіксували БпЛА, працювала ППО.
НАД ПЕРЕЯСЛАВЩИНОЮ ДФТГ №2 ЗБИЛО ДВА ВОРОЖІ “ШАХЕДИ”
Уночі 12 листопада росіяни атакували Київщину дронами. На Переяславщині також працювали мобільні вогневі групи місцевого Добровольчого формування №2. Вони збили два ударні БпЛА.
“Везіння тут ні до чого… Це результат великої, довгої та складної роботи! Коли більше року тому ми почали активно створювати, готувати та комплектувати наші перші мобільні вогневі групи, були такі, хто крутив пальцем біля скроні, критикував і казав, що нічого в нас не вийде. Але результат, як кажуть, найкращий критерій істини”, – написав командир ДФТГ №2 Олег Ворошиловський.
Загалом, за його словами, від початку роботи ДФТГ №2 на їхньому рахунку офіційно зафіксували 10 збитих ворожих “шахедів”. Командир підрозділу подякував всім, хто допомагає та підтримує формування, тим “хто крутив з ними гайки і майстрував турелі, ремонтував і фарбував машини, знаходив з-під землі потрібні запчастини та аксесуари, навчав, просто допомагав копійкою і робив часом великі знижки”.
НА ГЕРОЇВ ДНІПРА АВТОМОБІЛЬ ЗБИВ ВЕЛОСИПЕДИСТА
13 листопада у Переяславі на вулиці Героїв Дніпра сталася ДТП. Автомобіль ВАЗ-111840 збив велосипедиста. Його госпіталізували.
За даними від поліції, 27-річний переяславець автомобілем ВАЗ-111840 їхав вулицею Героїв Дніпра та під час повороту на прилеглу територію не переконався, що це буде безпечно, та збив велосипедиста 1985 р.н. із Переяслава, який їхав у попутному напрямку.
Внаслідок ДТП велосипедиста госпіталізували до Переяславської БЛІЛ з тілесними ушкодженнями. Попередньо, у нього перелом ноги.
За цією справою мають відкрити кримінальне впровадження за ч. 1 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження).
НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ СТАЛАСЯ ПОЖЕЖА У ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ
14 листопада сталася пожежа у будинку на вулиці Сонячній у Гайшині (Переяславська ТГ). На місце події направили два відділення 27-ї ДПРЧ у складі 8 осіб.
Рятувальники виявили, що у дерев’яному будинку площею 100 кв. метрів горить дерев’яна стіна біля груби на 3 куб. метрах. Ліквідували пожежу за півтори години. Вогонь частково знищив стіну та грубу. Ніхто не постраждав.
НА ВОЛОНТЕРСЬКІЙ ПРОРВАЛО ВОДОПРОВІД, А ВНОЧІ ВИКРАЛИ ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗНАКИ
13 листопада у диспетчерському центрі Переяслава повідомили, що стався прорив водопроводу на вулиці Волонтерській. Через це було просідання дороги, тому комунальники встановили попереджувальні знаки. Уночі їх хтось викрав.
“Нечувано та безвідповідально! Нещодавно у місті на вулиці Волонтерська стався порив водопроводу. На місце відразу виїхали наші комунальники для ліквідації наслідків та встановили три дорожні попереджувальні знаки. Однак цієї ночі справжні шкідники громади вкрали їх! Це могло б призвести до аварії чи травмування інших мешканців. Неприпустимо так себе поводити з комунальним майном”, – написав міський голова Вячеслав Саулко.
НА ТЕРИТОРІЇ ЛІКАРНІ ВСТАНОВЛЯТЬ КОГЕНЕРАЦІЙНУ УСТАНОВКУ
12 листопада на позачерговій сесії міської ради Переяслава розглянули питання “Про погодження КНП “Переяславська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування” технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право земельного строкового сервітуту та укладання договору про його встановлення з ТОВ “Промислові енергетичні рішення” на вул. Богдана Хмельницького, 137″.
– На цій земельній ділянці площею 290 кв. метрів може бути встановлена когенераційна установка (комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію – ред.) розміром 8х15 метрів. Це питання розглядалось на земельній комісії, пропонується цій організації надати дозвіл на два роки для встановлення цієї установки. Когенераційна установка дасть можливість забезпечити як теплом, так і електроенергією лікарню, – пояснив начальник управління містобудування, архітектури та використання земель виконавчого комітету Переяславської міської ради Петро Пурденко.
На засіданні було 15 депутатів, всі проголосували “за”.
БІЛЯ ПЕРЕЯСЛАВА ЧОЛОВІК НЕЗАКОННО ВИЛОВИВ 97 КІЛОГРАМІВ РИБИ
11 листопада працівники Державної екологічної інспекції Столичного округу затримали чоловіка, який порушував правила рибальства на Канівському водосховищі біля Переяслава. Він виловлював рибу без потрібних на це документів, передбачених правилами промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах.
Порушник незаконно добув 97 кілограмів риби: одного сріблястого карася, 264 судаки, 31 плітку, 49 плоскирок. Таким чином завдав збитків на 1 мільйон 073 тисячі 669 гривень.
На нього склали адмінпротокол за ч. 3 ст. 85 (Порушення правил рибальства). Йому загрожує штраф до 170 гривень, а також має відшкодувати завдані збитки у розмірі 1 мільйон 073 тисячі 669 гривень.
АГРАГІЇВ ГРОМАДИ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ
15 листопада у другому корпусі Переяславського центру культури та мистецтв відбулись урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства, який щорічно відзначають у третю неділю листопада. Підбили підсумки праці та відзначили людей, дотичних до аграрної сфери.
Міський голова Переяслава Вячеслав Саулко привітав присутніх зі святом та розповів про підсумки роботи аграрних компаній Переяславської громади:
– Аграрний комплекс у нашій громаді нараховує 25 сільськогосподарських підприємств та 28 фермерських господарств різних форм власності, які здійснюють природничу діяльність на землях громади. Найбільшими виробниками сільськогосподарської продукції є ПОА “Україна”, ТОВ “Стейкагро”, СПП АФ “Альта”, ФГ “Геркулес”, ПП “Антарес”, ТОВ “Євроагромаркет”, ТОВ “Норкова ферма “Вікінг”, ТОВ “Переяслав-Хмельницький звіроплемгосп”.
Саулко розповів, що в обробітку агровиробників наразі перебуває 14 тисяч орних земель, левова частка з яких припадає на вирощування зернових культур – це 7 тисяч 640 га або 55% загальної кількості. Під посів сої використовувалося 3 тисячі 461 га землі або 25% загальної кількості посівних площ, соняшника – 2 тисячі 467 га або 18% загальної кількості, ріпаку – 200 га (2% посівних площ). У структурі зернових та зернобобових культур домінує вирощування кукурудзи – 63% або 4 тисячі 822 га, озимової пшениці – 30% або 2 тисячі 242 га.
Аграрії громади у 2024 році зібрали рекордний урожай: 14 тисяч 119 тонн пшениці, середня врожайність якої склала 65 центерів з гектара, 2 тисячі 015 тонн ячменю при врожайності 47 центнерів з гектара, 302 тонни гороху, середня врожайність якого – 30 центнерів з гектара. Зараз на завершальній стадії збирання врожаю кукурудзи: із 4 тисяч 822 га посівних площ обмолочено 3 тисячі 902 га (81% від посівної площі).
Зазначив, що найвищу врожайність у вирощуванні озимової пшениці забезпечують агрофірми СПП “Альта” – 74 центнери з гектара, ПОА “Україна” – 72, ФГ “Геркулес” – 70. У вирощуванні кукурудзи лідером є ТОВ “Євроагромаркет” – 140 центнерів з гектара.
Також Вячеслав Саулко нагородив подяками міської ради та подарунками таких працівників аграрної та сільськогосподарської сфери.
Творчими виступами присутніх привітали аматорський ансамбль української пісні “Дем’янчанка”, хореографічний колектив “Фаворит”, тріо “Дівчата”, Ганна Ляч, Вадим Ноздровський та Юрій Дебеляк.
В УНІВЕРСИТЕТ ПРИЇЗДИЛА РЕПЕРКА ALYONA ALYONA
11 листопада до Університету Григорія Сковороди в Переяславі приїздила відома реперка, авторка пісень та представниця України на “Євробаченні-2024” Альона Савраненко, більш знана як alyona alyona. У форматі “запитання-відповідь” говорили про конкурс “Євробачення”, любов до себе, протистояння хейту та згадували студентське життя реперки. На зустріч прийшли понад сотню студентів та містян, вона відбулася у рамках університетського проєкту “Клуб випускників”
Які враження від чергового повернення до університету?
– Про університет у мене теплі спогади. Я навчалась у трьох школах, бо багато переїздила. В університеті всі чотири роки провчилась з однією групою на одному місці. Кожен з нас тоді прийшов зі своїм баченням, але з великим бажанням змінити світ та допомагати людям. У моїй пам’яті студенські роки – найкращі, хоча мене тричі виганяли з університету, бо я жила на сцені. Тоді була дуже поширена творча активність. Моя одногрупниця навіть створила свій гурток з гімнастики, хоч і пропрацював він всього місяць. Все ж тут не обрубують крила, а показують, як ними махати.
Чи допомагатимете ви творчій молоді Переяслава, яка захоче пройти шлях до сцени?
– Я проти панібратства. Кожен із вас має пройти свій незалежний шлях та набити власні гулі. У 90-х роках можна було за когось все вирішити, і не важливо є талант чи ні. Популярних людей, що знімають у TikTok, ніхто не тягнув – це чистий талант. Ви знаєте, що є два камені – алмаз та діамант. Це одне й те саме, але, щоб стати дорогоцінним каменем, треба відшліфуватися. Потрібно зрозуміти, що тільки людина, яка працює, отримає багато. Будь-який усіх, зокрема, і мій, це 90% роботи і 10% таланту.
Я ніколи не мріяла бути співачкою і виступати на великій сцені. Для мене це було лише хобі. Я побудувала успішну кар’єру виховательки – у 27 років стала директором дитячого садочка. Все залежить тільки від праці. Зі мною не працює “заціни демку”. Якщо людина творить не для всіх, а для якогось експерта, то після його одобрення, не зрозуміє, чому всім іншим не подобається. Якщо ваша основна ціль – гроші, лайки та популярність, то нічого не вийде. Тільки, віддаючи багато, ми отримаємо ще більше.
Як стався стрибок від директорки садочка до реперки?
– Через тремтячі підборіддя та руки, спроби і помилки. Без наставників чи продюсерів. Вже 12 років реп був моїм хобі, а тепер став роботою. Якось товариш запитав мене: “Яка в тебе ціль? Чому ти хочеш читати жіночий реп?”. Після того я виписувала пункти-відповіді на ці запитання. Задумалась, що в Україні зовсім немає реперок, а в Америці повно. Хочу, щоб люди plus-size були скрізь – на білбордах та екранах. Хочу, щоб жінки читали реп і їх сприймали нормально. Тоді ці “хочу” здійснились десь через 4 роки моєї кар’єри. На перших інтерв’ю поруч зі мною сиділи колеги, бо я боялась сказати щось не те. Перші десять концертів дуже боялась, а зараз сприймаю все як досвід.
Як ви справляєтесь з критикою та хейтом?
– Мене критикували все життя, відомою я була чи ні. Зараз розбираю ці проблеми зі своїм терапевтом, бо мій організм запам’ятав – якщо до мене йде увага, то значить хтось хоче мене образити. Хоч зараз це й позитивна увага. Тут два шляхи: або ти протистоїш, або тебе закопують. Я обрала протест. Я знаю, що всі хейтери – нещасливі люди. Бо я ніколи не напишу комусь, що він поганий. Хоча найгірше – знецінення. Коли ви щось зробили і вам кажуть “фу”, то в цьому немає аргумента. А от коли кажуть, що кожна собака може так зробити, або рахують ваші гроші, то таке турбує найбільше. Є лайфхак: сідаєте перед зеркалом і шукаєте в собі щось гарне. Та навіть просто гарні передні зуби чи одна вія. Виявляється, те, що ти бачиш в дзеркалі, зовсім відрізняється від того, як тебе сприймають люди. Про стрілку на твоїх колготках знатимеш лише ти.
Розкажіть детальніше про конкурс “Євробачення-2024”.
– Дуже великий міжнародний конкурс. Кажуть, що він аполітичний, але це зовсім не так. Складно коли тебе намагаються дискваліфікувати, затюкати або заховати твій напис. Є країни, наприклад, Австрія, для яких навіть донат на армію – табу. Щоб все ж змусити людей згадати про Україну, ми обрали стратегію говорити про знищені будинки. Про ключі, які залишились у їхніх власників. Ключі від фантомного дому. Як виявилось, ми потрапили прямо в серце європейцям. Для них втрата дому – кінець життя, а для нас – буденність.
Щодо самого конкурсу, то я змогла побачити, що таке мислити глобально. Раніше це було локально – діти, моя Баришівка, садочок. Коли стала відомою, то мені здалось, що почала думати глобально. Вже вся Україна, багато садочків, виступи у Європі. Потім приїжджаю на “Євробачення” з Яною та українським прапором. На стадіоні сидить 12 тисяч людей, а більше 160 мільйонів дивляться нас онлайн. От тут я зрозуміла, що таке “глобально”.
На сцені голова має бути порожньою, не потрібно задумуватись про рухи. Варто наповнити себе та свою свідомість сенсом пісні. Я виходила і думала про жінок, на чию долю випало так багато: дружини військових або полеглих героїв, захисниці, феміністки та ті, що допомагають з-за кордону. У нас пісня про жіноцтво та войовничу енергію. Тому думаю, що наступні пісні не розглядатимуть як жаль. Ми незалежна, вокально сильна та талановита нація.
Як Jerry Heil стала вам близькою? Хто вигадав поєднання репу та фольклору у ваших спільних піснях?
– Спочатку я знала Яну як блогерку. Всі ми памятаємо її хіт “#ОХРАНА_ОТМЄНА”. Але ми довго ніяк не перетинались, бо її світ був надто “поп”, а мій – “реп”. Коли почалось повномасштабне вторгнення я змінила свою творчість. Деяким шанувальникам складно зрозуміти. Я транслюю те, що відчуваю, тому пісні стали душевнішими. Поєднати нас із Яною було ідеєю саундпродюсера Івана Клименка.
Ще до війни я написала пісню “Рідні мої”, яка стосувалась коронавірусу. Ніяк не могла навідати свого дідуся через свою публічність. Та народився лише куплет. Згодом Іван та Яна зустрілись за кордоном, щоб писати пісні. Тоді вона почула мою демку “Молитва”, вона відразу вигадала рядки. Показав ще пісню про рідних, тут вона теж змогла продовжити. Так ми зрозуміли, що мені не вистачало чогось м’якого, а Яна така повітряна та легка.
СТУДІЯ STUDWAY ЗІБРАЛА НА ВИСТАВІ “ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ” 23,5 ТИСЯЧІ НА ЗСУ
У суботу, 9 листопада, в актовій залі Університету Григорія Сковороди в Переяславі університетська театральна студія StudWay під керівництвом Валентина Герасименка представила виставу “Вечори на хуторі біля Диканьки”. Вона була благодійною, завдяки глядачам вдалося зібрати 23 тисячі 500 гривень для медичної роти 77-ї ОАеМБр.
Студія поставила одну з найвідоміших повістей з циклу “Вечори на хуторі біля Диканьки” Миколи Гоголя – “Ніч перед Різдвом”. За сюжетом, коваль Вакула проходить чимало містичних перешкод у пошуках черевичків, щоб завоювати серце Оксани. У повісті поєднуються фантастика, реалізм та комічність з українськими звичаями та традиціями.
На сцені зіграли Олена Кулябіна (Оксана), Руслан Болбот (Вакула), Вікторія Кунашко (Святий Отець Кіндрат Кіндратович), Ольга Клокова (Цариця), Іванна Данюк (Солоха), Дарина Хмелюк (Чорт), Наталія Остапенко (кум Панас та Ткачиха), Ангеліна Ющенко (Дячиха), Катерина Кравченко (Голова, Пацюк та баба), Ілля Головко, Олексій Герасименко, Денис Захарченко та Артем Меренков (втілили козаків).
“Чесно кажучи, ми навіть не очікували, що прийде так багато глядачів. Мені дісталися три ролі, і найбільшим викликом було швидко переодягатися, виходити вчасно та майстерно втілювати кожен образ. Я щиро дякую нашому глядачеві за підтримку – завдяки вам ми зібрали для Збройних Сил України понад 23 тисячі гривень”, – поділилася враженнями акторка, студентка Катерина Кравченко.
“Це вже друга наша вистава, і я одразу казала, що цього разу хотіла б якусь цікаву і смішну роль. І ось перед вами священник. Чесно кажучи, я до останнього не сподівалась, що в мене вийде зіграти так, щоб людям сподобалось. Було дуже багато репетицій, було багато зауважень, але всі взяли себе в руки. Ми дуже багато працювали над виставою, особливо у останні дні перед прем’єрою. По три години на сцені – втомлені і водночас щасливі. І ось день вистави, коли мої сподівання перевершили самі себе. Я побачила майже повний зал людей і почуваю себе неймовірно щасливою”, – додала акторка вистави та голова культурно-масового відділу Студентської ради УГСП Вікторія Кунашко.
БОКСЕР РОМАН КУТОВИЙ УВІЙШОВ ДО ДЕСЯТКМ НАЙКРАЩИХ У ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ
9 листопада на базі ДЮСШ у Борисполі відбувся відкритий турнір з боксу серед юнаків 2009-2016 р.н. Його присвятили Збройним силам України та волонтерам. Участь взяли 170 спортсменів з трьох областей України та Києва. Серед них – боксери Переяславської ДЮСШ.
З-поміж переяславців перші місця у своїх категоріях здобули Арсен Чижма, Роман Кутовий та Кирил Шишов. “Срібло” вибороли Олександр Скряга та Денис Коваль. Цих спортсменів тренують Олександр Смірнов та Ігор Юрченко.
А з 22 до 29 жовтня у Києві тривав чемпіонат України з боксу серед юніорів 2009-2010 р.н. Участь взяли понад 400 боксерів.
Боксер Переяславської ДЮСШ Роман Кутовий увійшов до десятки найкращих у своїй ваговій категорії. Його тренує Ігор Юрченко.
“БУРТИ” ТА JUK STORE ВИЗНАЧАЮТЬ ФАВОРИТА У БОРОТЬБІ ЗА “БРОНЗУ”
9 листопада відбувся 9 тур чемпіонату Переяславщини з мініфутболу 8х8. За п’ять тижнів до завершення змагань можна з упевненістю стверджувати, що Вовчків стане чемпіоном, а другим фінішує BOSS. А ось за “бронзу” поборються Juk Store, “Бурти” та Мирне.
Результати дев’ятого туру:
- BOSS (Переяслав) – “Бурти” 3:1 (Полуденний А. (2 голи), Погодін О. – Середа М.);
- Вовчків (Переяславська ТГ) – “Ратибор” (Переяслав) 3:0 (Галицький О., Марченко Д., автогол);
- Juk Store (Переяслав) – “Матадор-університет” (Переяслав) 3:2 (Дяденко Ю., Шульга М., Лисенко П. – Середній П., Левченко С.).
16 листопада у десятому турі відбудуться такі матчі:
- 12:00 “Бурти””(Переяслав) – Juk Store (Переяслав)
- 13:00 “Матадор-Університет” (Переяслав) – Вовчків (Переяславська ТГ)
- 14:00 Ратибор (Переяслав) – Мирне (Вороньківська ТГ)
Нагадаємо, що минулого разу в підсумках тижня ми розповідали про День культури, виставку та аферУ із собакою. Читайте матеріал за посиланням.
Підготувала Яна Малишко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.