На Переяславщині директор ферми стріляв по колесах транспорту лізингової компанії. Що вирішив суд?
6 липня 2023 року у селі Світанок (Циблівська ТГ) на території фермерського господарства його директор стріляв по колесах транспорту лізингової компанії. Її представники намагалися виконати рішення щодо вилучення майна, зокрема, сільськогосподарської техніки, за яку фермер не сплатив борги. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на вирок суду від 18 листопада 2024 року.
За даними слідства, представники лізингової компанії прибули до фермерського господарства, щоб вилучити свою техніку через несплату боргів. Щоб перешкодити цим діям, обвинувачений ножем пошкодив колесо вантажного автомобіля. Потім у будинку взяв заряджену нарізну зброю “Сайга МЗ-01” та сім разів вистрілив по колесах вантажівок, якими планували евакуювати техніку. При цьому у нього завершився термін права на зберігання зброї ще у січні 2014 року. Ніхто із людей не постраждав.
Щодо зберігання зброї без дозволу обвинувачений в суді сказав, що до 2014 року жив у Криму і мав дозвіл на зберігання семи одиниць вогнепальної (мисливської) зброї. Потім переїхав до Київської області, а зброю залишив за місцем колишнього проживання. У січні 2022 року знайомі передали йому речі, серед яких була “Сайга МЗ-01”. Згодом почалось повномасштабне вторгнення рф, тож чоловікові, мовляв, було не до продовження дозволу.
Фермерові спершу інкримінували порушення за ч. 4 ст. 296 ККУ (Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Але суд вирішив, що кримінально-правову кваліфікацію необхідно змінити на ч. 2 ст. 342 ККУ (Опір приватному виконавцю під час примусового виконання рішень), за якою йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 2 роки. Також йому інкримінували незаконне зберігання зброї за ч. 1 ст. 263 (Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв) і призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
За сукупністю злочинів через поглинання менш суворого покарання більш суворим його покарали на 5 років позбавлення волі, але звільнили від його відбування з іспитовим терміном 2 роки. Таким чином суд врахував характер та ступінь суспільної небезпечності вчинених злочинів, взяв до уваги особу обвинуваченого, який раніше не був судимий, його позитивні характеристики з місця роботи і проживання, того, що обвинувачений займається фермерським господарством, є директором підприємства, досудову доповідь, за змістом якої представник органу пробації дійшов висновку про можливість виправлення обвинуваченого без ізоляції від суспільства.
Також чоловік має сплатити судові витрати 8 тисяч 126 гривень.
Вирок можна оскаржити у Київському апеляційного суді протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Нагадаємо, що переяславський суддя Дмитро Свояк нещодавно розповів Інформатору про резонансні справи, хабарі, емоційну та “людську” складову в роботі та суддівські помилки. Інтерв’ю читайте тут.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.