Переяслав Перейти на сайт

У 2000 році розпочався “касетний скандал” – оприлюдинили записи розмов у кабінеті Кучми щодо вбивства Гонгадзе: що варто знати про 28 листопада

Чим особливе 28 листопада? Розповідає Інформатор.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

День працівника системи фінансового моніторингу в Україні. Цей день відзначає вагомий внесок фахівців фінансового моніторингу в утвердження України як надійного партнера у міжнародному співтоваристві у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Всесвітній день милосердя. Вперше цей день був концептуально розроблений і втілений Прітішем Нанді, індійським поетом, журналістом і активістом, який задумав створити платформу, що не лише спонукатиме замислитися над моральними цінностями, але й надихатиме людей на практичні зміни в усьому світі.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Андрій, Василь, Григорій, Данило, Іван, Костянтин, Микола, Олексій, Павло, Петро, Сергій, Степан, Ганна.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1520 – перший європеєць Фернан Магеллан проплив із Атлантичного океану в Тихий.

1654 – почалася оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від військ Речі Посполитої.

1921 – Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Української СРР до міжнародної конвенції Червоного Хреста.

1928 – у Одеській окрузі створили першу в СРСР машино-тракторну станцію (МТС) ім. Шевченка.

1974 – у нью-йоркському концертному залі “Медісон Сквер Гарден” екс-бітл Джон Леннон виступив зі сцени востаннє.

2000 – початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети із записами розмов у кабінеті Леоніда Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.

2004 – у Сєвєродонецьку Луганської області відбувся “Всеукраїнський з’їзд народних депутатів”.

2006 – Верховна Рада України визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

2013 – створили народний рух Правого Сектору.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1631 – Абрагам Брейгель, фламандський живописець доби бароко, майстер натюрмортів.

1890 – Зінаїда Тулуб, українська письменниця і перекладачка.

1894 – Генрі Гацліт, американський економіст, журналіст, письменник.

1908 – Клод Леві-Строс, французький антрополог, етнограф, соціолог і культуролог.

1944 – Ріта Мей Браун, американська письменниця, сценаристка та активістка.

1957 – Сергій Проскурня, український режисер.

1984 – Марк-Андре Флері, канадський хокеїст.

ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ?

28 листопада у будинку культури села Дівички перед початком чергової сесії сільської ради матері загиблого Марині Блажченко вручив орден її сина старший офіцер першого відділення Бориспільського РТЦК та СП Андрій Загнойко.

Його нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня за указом Президента України №314 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.

Андрій Блажченко народився 27 квітня 1981 року. Навчався у Стовп’язькій школі. Після 11 класу ніс строкову службу в місті Десна Чернігівської області. З 2014 року брав участь в антитерористичній операції. 25 лютого 2022 року пішов захищати Україну у повномасштабній війні. Був стрільцем другої стройової роти першого стрілецького батальйону 27-ї механізованої бригади. Загинув 19 квітня 2023 року біля міста Вугледар на Донеччині. Поховали його 24 квітня у рідному селі.

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.