Чим особливе 3 січня? Розповідає Інформатор.
3 січня віряни відзначають Гордіїв день, а у 1969 році народився видатний автогонщик Міхаель Шумахер. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Міжнародний день здоров’я душі та тіла. Зв’язок розуму, тіла і душі відіграє важливу роль у здоров’ї та добробуті людини. Емоції, цілі, духовний досвід, переконання, дії та звички впливають на гармонію душі й тіла. Тому цей день – гарна нагода дослухатись до себе і, можливо, навіть почати жити по-новому. Початок Нового року ще один привід створити “нового себе”.
Гордіїв день. Народився і виріс Гордій у християнській кесарійській сім’ї у III сторіччі. У зрілому віці вирішив піти шляхом військового, досяг успіхів, неодноразово проявляв мужність і за старання отримав звання сотника. Але з початком гонінь на християн пішов з військової служби та присвятив себе служінню Христу. Жив він у пустелі, готувався до прославляння імені Христа, а згодом повернувся на Батьківщину і став на захист християн. Через це його ув’язнили, довго катували й обезголовили.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Аріна, Ірина, Гордій, Павло.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1431 – бургундський герцог продав за 10 тисяч франків Жанну Д’Арк, захоплену в полон внаслідок зради, єпископові Кошону, який діяв від імені англійського короля.
1888 – у Вашингтоні власник фабрики з виробництва паперових цигаркових мундштуків Марвін Стоун отримав патент на соломинку для коктейлів (тоді соломинки виготовляли з паперу).
1918 – Одеса проголосила себе “тимчасово вільним містом”.
1919 – Українська Національна Рада схвалила постанову про з’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою в Києві.
1924 – через два роки після виявлення поховання єгипетського фараона Тутанхамона британська експедиція знайшла головний скарб гробниці – кам’яний саркофаг фараона, де знайшли золоту труну з мумією Тутанхамона.
1957 – після 11 років розробок компанія “Hamilton Watch” представила перший у світі електронний годинник.
1992 – Україна встановила дипломатичні стосунки зі США.
1992 – згідно з Указом Президента України №29/92 створили “Державний експортно-імпортний банк України”.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
106 до н. е. – Марк Тулій Цицерон, римський державний діяч, оратор, письменник.
1856 – Іван Селезньов, український живописець.
1872 – Франсуа Тюро-Данжен, археолог, засновник шумерології.
1878 – Петро Ткаченко-Галашко, кобзар.
1892 – Джон Роналд Руел Толкін, видатний англійський письменник, один із фундаторів жанрового різновиду фантастики – фентезі.
1895 – Борис Лятошинський, український композитор, диригент, педагог.
1904 – Олександр Арутюнов, український радянський нейрохірург, засновник української школи нейрохірургів.
1909 – Петро Сабадиш, український пейзажист, заслужений художник УРСР.
1942 – Анатолій Погрібний, український громадський діяч, літературознавець, публіцист, голова Всеукраїнського педагогічного товариства ім. Григорія Ващенка.
1946 – Валентин Щербачов, президент Асоціації спортивних журналістів України, голова клубу незвичайних рекордсменів.
1956 – Мел Гібсон, австрало-американський кіноактор, режисер, сценарист і продюсер.
1969 – Міхаель Шумахер, семиразовий чемпіон світу з автогонок у класі Формула-1. Володар більшості особистих рекордів у “Формулі-1”.
ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ?
3 січня о 10:00 у Храмі Воскресіння Христового в Переяславі провели прощальну літургію за солдатом Збройних сил України Володимиром Бараном із Лецьок (Циблівська ТГ). Йому було 48 років. Загинув 24 грудня біля селища Новоселівське Сватівського району, що на Луганщині. Його атакував ворожий FPV-дрон.
Пам’ять загиблого прийшли вшанувати близько 50 людей: військовослужбовці, представники влади, знайомі, друзі, родичі та просто небайдужі. До труни воїна приносили багато квітів. Рідна сестра гірко оплакувала його біля труни. Присутні також не могли стримати сліз. Отець у своїй промові зацитував вірш Василя Симоненка “Можливо, знову загримлять гармати”. Після цього процесія рушила до помешкання Володимира Барана у селі Лецьки. Поховали його на місцевому кладовищі.
Володимира Барана призвали на військову службу 1 березня 2022 року. Був навідником. У нього залишились старші сестра та брат.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.