Інформатор підготував перелік із 25 найвпливовіших людей Переяслава. Сьогодні презентуємо другу п’ятірку.
Вже вчетверте у своїй історії Інформатор визначає найвпливовішу людину Переяслава. Ми зібрали 25 претендентів, розділили їх на п’ять п’ятірок. Переможець кожної вийде до фіналу, де й визначиться найвпливовіший. У першому голосуванні перемогу здобула голова ГО “Громадська рада Переяслава” Галина Дудар. Із 48% голосів (651 людина) вона випередила спортсмена Назара Олійника, в якого 25% голосів.
Відбираючи 25 найвпливовіших людей Переяслава у 2024 році, ми послуговувались кількома опціями:
- публічність;
- впізнаваність;
- активність у 2024-му;
- сприяння захисту України.
Сьогодні презентуємо другу п’ятірку. Проголосувати за свого фаворита ви можете в нашому Telegram-каналі.
Андрій Іващенко, депутат міської ради Переяслава
(номінований вчетверте)
За підсумками 2022-го Андрій Іващенко потрапив до трійки найвпливовіших людей Переяслава, 2023-го – до п’ятірки. Тобто немає сумнівів у тому, що він є однією із найвпізнаваніших особистостей у нашому місті. 2024 рік був насиченим та різноманітним для Іващенка. Навесні він відкрив оновлений після ремонту молодіжний простір “Зустріч”, який наповнився новими меблями, технікою і загалом став сучасним та привабливим для молоді. Пізніше й надворі біля ЦКМ обладнали вуличний простір, де молоді люди проводили дозвілля у теплу пору року.
Для “Зустрічі” Іващенко намагався не залучати коштів із бюджету громади, бо насправді зробити це було надто складно. Тож всі ці оновлення стали можливими переважно завдяки грантовим проєктам, заявки на які готував сам Андрій Іващенко. Нехай центр офіційно і є одним із закладів відділу культури та туризму Переяславської міськради, ні в кого не виникає сумнівів, що це – дітище саме Іващенка. Можливо, місцева влада з деякою ревністю до цього ставилася.
Проте і як депутат він ніколи не був зручним. Опозиціонером його назвати важко, та все ж із позицією міського голови він достатньо часто дозволяв собі не погоджуватися. Таких депутатів зараз мало, тому вони мають особливу цінність. Вони не дозволяли, щоб сесії перетворювалися на такий собі театр одного актора. У жовтні Андрій Іващенко несподівано для багатьох вступив до лав Збройних сил України. Тож зрозуміло, що у життєдіяльності міста прямо зараз він практично не бере участі. Щоправда, коли повернеться зі служби, то, безумовно, стане ще потужнішою політичною одиницею, адже ЗСУ лише покращить його і без того гарну репутацію.
Андрій Іващенко
Жанна Федорук, волонтерка, голова ВО “Переяслав”
(номінована вдруге)
Десятки тисяч готових страв у реторт-пакетах, сухих перекусів, еко-чаїв, продуктових наборів, майже пів тисячі балаклав, шкарпеток та рукавиць – саме стільки для армії виготовило волонтерське об’єднання “Переяслав” протягом 2024 року. Окрім цього, було чимало зборів, відправлень посилок тощо. Організацією всього цього не втомлюється займатися Жанна Федорук.
Минулий рік можна вважати успішним для її команди, оскільки тепер волонтерки готують страви не вдома у Жанни Федорук, а в окремому приміщенні. І це також – завдяки очільниці ВО. “Спочатку ми пішли до мера шукати допомоги. Він нам запропонував сходити у районне споживче товариство та запитати, чи є у них якесь вільне приміщення. Нам запропонували ресторан “Славутич”, але він не підійшов, адже там триває ремонт. Тоді я сказала, що бачила приміщення, яке належить товариству, на Борисоглібській площі. Воно вже дуже давно було зачиненим. Мені сказали, що потрібно спочатку з орендарем вирішити це питання. Я у його дружини попросила: “Якщо ви не користуєтеся, то нам дуже потрібно”, і нам пішли назустріч”, – розповідала Федорук.
Як бачимо, ВО “Переяслав” набуває все більшої ваги, а Жанна Федорук стає однією з найвпливовіших особистостей міста, хоча і раніше завжди була частиною його суспільно-політичного життя. Рік тому вона, вперше потрапивши до переліку номінантів, відразу ж посіла третє місце у фінальному голосуванні серед найвпливовіших. Тож волонтерство стало корисною справою не лише тому, що завдяки цьому воїнам на фронті хоча б трішечки легше, а й тому, що сама Федорук, мабуть, особливо на те не розраховуючи, покращує свої рейтинги, які, ймовірно, будуть доречними на наступних виборах.
Жанна Федорук, фото з мережі
Віктор Шеремета, фермер, депутат Київської обласної ради
(номінований вперше)
Віктор Шеремета – відомий на Переяславщині та в Україні загалом фермер, керівник фермерського господарства “Геркулес”, що у Єрківцях (Дівичківська ТГ), депутат Київської обласної ради. Свого часу був заступником міністра аграрної політики і продовольства України. Як перший віцепрезидент Асоціації фермерів та землевласників України, працює над тим, щоб допомогти фермерам з Донецької, Херсонської та інших областей, чиї господарства знищили, розбомбили або пограбували росіяни.
Під час повномасштабної війни Шеремета активно допомагає військовим. І допомога його справді значна – автомобілі, дрони, РЕБи. Очевидно, що у масштабі його особистості сумніватися не доводиться. Проте до переліку найвпливовіших за версією редакції Інформатора він потрапив уперше. Причина одна – все ж його діяльність раніше була помітнішою у селах Переяславщини, а не у самому місті. Тепер же Віктор Шеремета почав опікуватися ще й Добровольчим формування №2 Переяславської громади, зокрема, створили мобільно-вогневу групу “Геркулес”, яка збиває над нашим регіоном ворожі дрони.
“Рівно рік тому до мене звернулися добровольці з проханням придбати їм пікам та тепловізійний приціл для того, щоб полювати на “шахеди”. Щоразу, коли звучить повітряна тривога вдень і вночі, екіпажі безкоштовно виїздять на позиції і намагаються збити ворожі повітряні цілі. Висловлюючи слова вдячності добровольцям, додатково вручив 20 тисяч гривень на матеріально-технічні потреби ДФТГ за збитий “шахед” над Переяславщиною”, – писав у липні 2024-го Віктор Шеремета.
Віктор Шеремета, фото kurkul.com
Володимир Марченко, начальник управління соціального захисту населення Переяславської міськради
(номінований вперше)
У квітні минулого року Володимир Марченко очолив управління соціального захисту населення. До цього тривалий час він був психологом Центру надання соціальних послуг та соціальної інтеграції. Управління, яким він тепер керує, має надважливе значення під час війни. Воно забезпечує підтримку людей з інвалідністю, захисників та ветеранів, членів їхніх родин, переселенців та інших, хто цього потребує.
Марченко вже має одне справді значне досягнення. Завдяки його праці у Переяславі відкрили інформаційно-ресурсний центр для внутрішньо переміщених осіб. Це – простір, де переселенці можуть проводити час, відпочивати, працювати та перезавантажуватися. Начальник управління написав грантовий проєкт на 400 тисяч гривень, за які у дві кімнати придбали 15 офісних стільців, великий стіл, м’який диван, три шафи, комод, мобільну тумбочку на колесах, телевізор, чотири ноутбуки, два планшети, два повербанки, мікрохвильовку, кольоровий принтер, два чайники. Невеликий косметичний ремонт робили власними силами.
“У мене є багато знайомих, які втратили свої домівки через війну. Коли я з ними спілкувався та обговорював певні проблеми, вони відповідали, що найскладнішим в такій ситуації є те, коли не знаєш, куди йти, просто аби десь провести годину свого часу, відволіктись та подумати. Я хотів, аби люди в такому просторі могли перезавантажитись та відпочити”, – розповідав Володимир Марченко.
Володимир Марченко, фото Переяслав.City
Олег Ворошиловський, командир Добровольчого формування №2 Переяславської громади
(номінований вперше)
На початку повномасштабної війни ДФТГ існували для того, щоб виконувати завдання тероборони: патрулювати населені пункти під час комендантської години, допомагати правоохоронцям, охороняти енергетичні об’єкти. У 2023 році вони переважно зосередилися на функціях ППО. Коли росіяни почали постійно масовано обстрілювати Україну “шахедами”, важливість ДФТГ у Переяславській громаді, певно, зрозуміли всі.
З початку 2024 року Добровольче формування №2 Переяславської громади очолює Олег Ворошиловський. За його керівництва мобільно-вогневі групи добровольців збили на Переяславщині аж 18 ворожих дронів. Крім того, що бійці успішно виконують свої завдання, в цілому ДФТГ стає все потужнішою організацією, якщо так можна сказати, про яку багато говорять, поважають. Щоправда, добровольців стає все менше. “Щодня добровольців дедалі менше і менше, людей не вистачає. Добровольці 2022 року закінчилися. Дехто списався, дехто з пораненням, дехто загинув. На сьогодні ДФТГ – основний резерв бригад територіальної оборони”, – розповідав у липні 2024-го Олег Ворошиловський.
Також він неодноразово наголошував, що піти в ДФТГ – це не ухилитися від мобілізації, оскільки всі добровольці укладають угоди, екземпляри якої відразу направляють до ТЦК. Зараз у складі ДФТГ №2 багато освітян, студентів, які мають бронювання, а також чоловіків за 50 років та навіть жінок. “Багато наших – ми нарахували понад півтори сотні – хто пішов служити до лав ЗСУ добровільно, а хтось підписав контракти з іншими структурами. На жаль, у нас з первинного складу є ті, хто повернувся “на щиті”. Є поранені, які приїжджають дякувати за те навчання, яке вони проходили тут”, – говорив Ворошиловський.
Як відомо, добровольці не отримують заробітних плат, тому, окрім чергувань, змушені працювати на звичайних роботах. Також формування не може фінансуватися із державного бюджету, тож на техніку та обладнання збирає гроші серед небайдужих людей, підприємців тощо.
Олег Ворошиловський, фото obozrevatel.com
Переможця цього голосування ми оголосимо через два дні. Тоді ж оприлюднимо наступну п’ятірку впливових людей Переяслава.
Яким загалом був 2024 рік на Переяславщині, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посиланням.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишетесь на канали в Telegram або Viber.