ЖИТТЯ

Бармени відзначають професійне свято: що варто знати про 6 лютого

Чим особливе 6 лютого? Розповідає Інформатор.

6 лютого у світі відзначають День нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи, а також День бармена. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи. Таку важливу подію заснувала ООН 20 грудня 2012 року. Усі немедичні операції, що змінюють чи калічать жіночі статеві органи, на міжнародному рівні визнані порушенням прав жінок та крайньою формою статевої дискримінації. Подібні практики розповсюджені в малорозвинених країнах, передусім у 29 країнах Африки й Близького Сходу. Але в Америці, Азії, Австралії, Європі та Новій Зеландії також зустрічається ця проблема.

Міжнародний день бармена. Бармени, творці вишуканих коктейлів та святкового настрою, є обов’язковими дієвими особами  різних вечірок, корпоративів, інших урочистостей, які відбуваються в клубах чи ресторанах.

Всесвітній день без мобільного телефона. Акція, що триває впродовж трьох днів, до 8 лютого, закликає людей проводити час без цього пристрою, щоб позбутися залежності від нього. Вперше день відзначили у 2001 році за ініціативою французького письменника Філа Марсо. Свою популярність він здобув через написання першого у світі роману мовою SMS-повідомлень.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Олександр, Анатолій, Арсеній, Василь, Дмитро, Іван, Максим, Севастьян, Юліан, Ян, Христина, Марія, Любомир, Марфа.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1901 – у Парижі на вокзалах з’явились перші громадські телефони.

1925 – почала виходити перша українська піонерська газета “На зміну” (згодом – “Зірка”).

1935 – у продаж вперше надійшла настільна гра “Монополія”.

1958 – створили Спілку кінематографістів України.

1971 – у ході прогулянки по Місяцю американський астронавт Алан Шепард продемонстрував удар по м’ячику від гольфу.

1985 – Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство.

1985 – компанія “Microsoft” оголосила про створення текстового процесора “Word”, призначеного для комп’ютерів IBM PC.

1996 – британську антарктичну станцію “Фарадей” передали українським полярникам. На її базі створили країнську станцію “Академік Вернадський”.

2018 – з космодрому на мисі Канаверал фірма “SpaceX” успішно здійснила перший політ надважкого ракетоносія “Falcon Heavy”.

2023 – відбувся потужний землетрус у Туреччині та Сирії, що призвів до понад 50 тисяч загиблих.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1665 – Анна Стюарт, англійська і шотландська королева.

1806 – Орест Новицький, український філософ, історик філософії, богослов.

1883 – Дмитро Григорович, авіаконструктор, творець першого гідролітака.

1903 – Юрій Шовкопляс, український письменник.

1911 – Рональд Рейган, президент США.

1945 – Боб Марлі, ямайський композитор, співак.

1978 – Олена Зеленська, перша леді України.

ЩО БУЛО РІК ТОМУ ЦЬОГО ДНЯ на Переяславщині?

Торік 6 лютого у Переяславі попрощалися із сержантом Збройних сил України Олександром Блишнею. Йому був 41 рік. Загинув 31 січня 2024 року внаслідок мінно-вибухової травми під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Райгородка Сватівського району Луганської області. Поховали його на Заальтицькому кладовищі.

Донька загиблого розповіла, яким навічно запам’ятає тата: “Він був хорошим, добрим. Завжди все давав мені. Брав мене до себе на роботу, купував все, що я хотіла. Більше не можу нічого сказати, немає слів… Завжди хороший був. Готовий у будь-який момент прийти на поміч. Особливо дуже любив своїх близьких”.

Олександр Блишня служив стрільцем-снайпером 1-го єгерського відділення 2-го єгерського взводу. Пішов боронити Україну ще з початку вторгнення росіян, служив у АТО. У воїна залишилася дружина, донька та батьки.

Того ж дня о 18:06 до оперативно-диспетчерської служби Переяслава надійшло повідомлення про загоряння приватного житлового будинку на вулиці Підгірній у селі Веселе (Дівичківська ТГ). На площі 10 кв. метрів горілоперекриття у цегляному будинку площею 100 кв. метрів. Локалізували загоряння о 18:54 на площі 10 кв. метрів, а ліквідували о 19:12. Вогонь пошкодив три кімнати та речі домашнього вжитку. Будинок врятували. Ніхто не постраждав.

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.

Нагору