ЖИТТЯ

В Україні відзначають День військового журналіста: що варто знати про 16 лютого

Чим особливе 16 лютого? Розповідає Інформатор.

16 лютого в Україні відзначають День військового журналіста. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

День військового журналіста. Цього дня проводяться заходи з відзначення кращих військових журналістів, прес-офіцерів, офіцерів зі зв’язків з громадськістю. Також через те, що саме 16 лютого 2015 року загинув військовий журналіст Дмитро Лабуткін при виїзді з Дебальцевого разом із розвідгрупою підрозділу спецпризначення. Це день пам’яті, коли вшановують військових журналістів, які виконували завдання у зоні бойових дій.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Влас, Клавдій, Симон, Адріан, Тимофій, Гаврило, Роман, Семен.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1659 – в Англії Ніколас Ванакер виписав перший у світі чек на 400 фунтів. Цей документ і досі зберігається в архіві Національного банку.

1919 – почалася Вовчухівська операція Української Галицької армії.

1923 – археологічна експедиція англійців, очолювана Говардом Картером, розкрила вхід до могильної камери фараона Тутанхамона.

1937 – Воллес Карозерс, хімік-дослідник фірми “Дюпон”, запатентував нейлон.

1943 – радянські війська на місяць відбили у німців Харків.

1945 – експедиційні війська США почали операцію із захоплення Іодзіми. 21-тисячний японський контингент місяць стримував 100-тисячну армаду американців.

1968 – у місті Гейлівіль (штат Алабама, США) з’явилася перша телефонна служба порятунку – 911.

1991 – у Львівському театрі опери та балету відбулася перша Галицька Асамблея.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1222 – Нітірен, японський буддистський монах і мислитель, засновник буддистської секти.

1497 – Філіпп Меланхтон, німецький гуманіст, теолог і педагог, євангелічний реформатор.

1740 – Джамбаттіста Бодоні, італійський видавець, друкар, художник-шрифтовик, автор сотень шрифтів, зокрема кириличних.

1792 – Григорій Яхимович, митрополит Галицький.

1813 – Семен Гулак-Артемовський, український оперний співак, композитор, драматург.

1829 – Ізидор Шараневич, галицький історик, археолог і громадський діяч.

1905 – Петро Власюк, український агрохімік, ґрунтознавець і фізіолог рослин.

1909 – Річард Макдональд, каліфорнійський ресторатор, разом із братом організував ресторан швидкого обслуговування. Їхню ідею 1954 року підхопив Рей Крок, який створив всесвітню мережу ресторанів “McDonald’s”.

1959 – Джон Макінрой, американський тенісист, колишня перша ракетка світу.

1961 – Енді Тейлор, гітарист популярної британського гурту “Duran Duran”.

1986 – Вальтер Асеведо, аргентинський футболіст, гравець харківського “Металіста”.

ЩО БУЛО РІК ТОМУ ЦЬОГО ДНЯ У ПЕРЕЯСЛАВІ?

16 лютого в другому корпусі Переяславського центру культури та мистецтв відзначили День єднання. На захід, який відбувся за участі артистів Переяславських ЦКМ та мистецької школи імені Павла Сениці, зібралося близько пів сотні людей.

У 2022 році президент України Володимир Зеленський запровадив свято під назвою День єднання. Його проголосили перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Цьогоріч його відзначають втретє, у цього дня немає сформованих роками традицій, але в умовах війни це свято набуло особливого сенсу для всіх українців.

Захід розпочав народний аматорський вокальний ансамбль “Вербиченька” з піснею “Козацькому роду нема переводу”. Продовжили ж музичний супровід Юрій Дебеляк та Вадим Ноздровський, вони виконували різні композиції на акордеоні, саксофоні та сопілці. А чуттєвий танець продемонстрували учасниці студії бального танцю “Dance Victory”. Наприкінці дівчата з “Вербиченьки” виконали пісню “Гуляли” виконавця Kozak Siromaha.

Підготувала Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали

Нагору