Чим ще особливе 2 квітня? Розповідає Інформатор.
2 квітня своє професійне свято відзначають українські кінологи – фахівці, які працюють із собаками у різних сферах, таких як правоохоронні органи, військові підрозділи, служба порятунку та пошуку тощо. Дату відзначення обрали на честь створення Центру підготовки службових собак МВС України у 1993 році. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
День кінолога України. Це свято людей з великим серцем і сильним характером, які присвятили своє життя благородній справі кінології – науці про дресирування та поводження із собаками. Це день не лише вшанування кінологів, а й данина поваги їхнім чотирилапим партнерам, які вірно служать по всій країні на різних посадах.
Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості. Це свято книги, дитинства та магії казки.
Всесвітній день поширення знань про аутизм. Пам’ятний день започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 2007 році. Його мета – збільшення поінформованості щодо захворювання, залучення людства до сприяння підвищенню рівня життя та допомоги хворим на аутизм.
Міжнародний день перевірки фактів. Подія з’явилась завдяки Міжнародній мережі фактчекерів. Метою цього дня є залучення суспільства до розвитку критичного мислення, підвищення поінформованості щодо існування брехливої та помилкової інформації.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Георгій, Григорій, Юхим.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1800 – прем’єра Симфонії №1 Бетховена у віденському Бурґтеатрі.
1912 – лайнер “Титанік” вийшов у море для перевірки ходових іспитів, які успішно пройшли.
1958 – у Вічита-Фолс (Техас) зареєстрували торнадо, що розвинуло швидкість 450 км/год.
1967 – у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги.
2007 – Президент України Віктор Ющенко підписав указ “Про розпуск Верховної Ради України” на підставі статті 90 Конституції України.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1618 – Франческо Марія Грімальді, італійський фізик і астроном. Склав першу карту Місяця.
1725 – Джакомо Казанова, авантюрист, герой-коханець, письменник.
1805 – Ганс Крістіан Андерсен, данський письменник, поет і казкар.
1840 – Еміль Золя, французький письменник і публіцист.
1883 – Олекса Грищенко, український художник, письменник, мистецтвознавець.
1902 – Михайло Гречина, український архітектор, спорудив у Києві Республіканський стадіон, Палац спорту та готель “Русь”
1990 – Артем Слісарчук, офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України.
ЩО БУЛО ЦЬОГО ДНЯ на Переяславщині РІК ТОМУ?
Торік 2 квітня на Переяславщині попрощалися із молодшим сержантом Збройних сил України Сергієм Печенюком із Вовчкова (Переяславська ТГ). Йому було 44 роки. 28 березня у нього зупинилося серце в зоні бойових дій біля населеного пункту Сергіївка Покровського району, що на Донеччині. Поховали воїна на кладовищі у Вовчкові, де він разом із дружиною жив останні три роки.
Сергій Печенюк із 2014-го був учасником АТО. Перед повномасштабним вторгненням взяв разом із побратимами відпустку на рік і поїхав у Польщу на заробітки. Чоловіки пропрацювали там місяць, коли дізналися про початок війни. Без роздумів повернулися та стали добровольцями до лав ЗСУ. Сергій Печенюк служив механіком-водієм 2 роти танкового батальйону.
Підготувала Ольга Коломієць
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.