Чим особливе 15 квітня? Розповідає Інформатор.
15 квітня професійне свято відзначають працівники кримінального розшуку України, а 113 років тому у водах Атлантичного океану затонув “Титанік”. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
День працівників кримінального розшуку України. Дату святкування обрали на честь створення в Україні секції судово-кримінального розшуку в 1919 році. Робота співробітників цієї служби вкрай небезпечна, відповідальна та важка, адже працівники карного розшуку виконують складні операції задля того, аби з’ясувати причини злочину та виявити самих зловмисників, а також здля запобігання нових кримінальних дій.
Міжнародний день мікроволонтерства. Мікроволонтерство – це невеликі, часто разові волонтерські дії, які не потребують тривалих зобов’язань або спеціальної підготовки. Це можуть бути онлайн-завдання (переклад, редагування, мапінг), локальні добрі вчинки (розчистити лавку в парку, пожертвувати кров, написати листівку самотній людині, нагодувати когось) або навіть щось таке просте, як поділитися важливою інформацією у соцмережах. День, який доводить, що навіть маленькі дії можуть мати великий вплив.
Всесвітній день мистецтва. Дату святкування обрали на честь дня народження славетного Леонарда да Вінчі, яскравого представника мистецтва епохи Відродження, який народився у 1452 році. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 2012 році.
День пам’яті “Титаніка”. “Титанік” – британський пасажирський лайнер, який затонув у північній частині Атлантичного океану 15 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом під час свого першого рейсу. Ця катастрофа забрала життя понад 1500 пасажирів і членів екіпажу, що зробило її однією з найбільш смертоносних морських катастроф в історії.
Великий вівторок. Другий день Страсного тижня присвячений роздумам про Страшний Суд. Цього дня згадують, як Ісус розкритикував фарисеїв за лицемірство, а також зробив пророцтво про зруйнування Єрусалима, кінець світу і Божий Суд для кожної людини. Цього дня проявляють доброту до близьких. Варто замислитися про своє життя, налагодити стосунки з рідними та зробити добрий вчинок.
15 квітня у світі відзначають також День боротьби з діабетом 1 типу, Міжнародний день біомедичної лабораторії, День McDonald’s, Всесвітній день аніме, Міжнародний день екологічних знань.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Анастасія, Андрій, Аристарх, Василина, Віктор, Кіндрат, Леонід, Лук’ян, Олександр, Севастьян, Федір, Трохим.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1657 – козацька рада в Чигирині затвердила спадковість передачі гетьманського титулу від Богдана Хмельницького до його сина Юрія.
1874 – паризькі художники Моне, Ренуар, Пісарро, Сезанн, Деґа відкрили в студії фотографа Надара на бульварі Капуцинок першу виставку імпресіоністів.
1912 – в Атлантичному океані затонув лайнер “Титанік”, зіткнувшись з айсбергом. Загинуло 1517 людей.
1952 – перший політ стратегічного бомбардувальника Boeing B-52 Stratofortress, одного з найбільших літаків свого часу.
1989 – у тисняві на стадіоні Гіллсборо загинули 96 уболівальників ФК “Ліверпуль”, 766 отримали поранення.
2019 – пожежа в Соборі Паризької Богоматері. Вогонь завдав значної шкоди будівлі.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1452 – Леонардо да Вінчі, італійський художник, скульптор, винахідник.
1707 – Леонард Ейлер, швейцарський математик, один з найвидатніших математиків в історії.
1844 – Теофіл Копистинський, український художник-реаліст, портретист, реставратор.
1894 – Микита Хрущов, радянський державний діяч, перший секретар ЦК КПРС у 1953-1964, Голова Ради Міністрів СРСР (1958-1964).
1905 – Серж Лифар, український балетний танцівник та хореограф, відомий як один із найвидатніших танцівників XX століття.
1959 – Емма Томпсон, британська театральна та кіноакторка, сценарист і продюсер.
1987 – Олександр Гвоздик, український боксер.
1990 – Емма Вотсон, британська акторка, модель і активістка з прав людини.
ЩО БУЛО ЦЬОГО ДНЯ в Переяславі РІК ТОМУ?
Торік 15 квітня в мистецькій галереї Переяславського центру культури та мистецтв відкрили виставку живопису “Що по-справжньому – те і вірно” з нагоди 95-річчя від дня народження Заслуженої художниці України Ганни Самутіної.
На виставці представили роботи Ганни Самутіної у різних жанрах: пейзажі, портрети, побут та українські традиції. Саме період проживання у Переяславі вважається найбільш плідним у творчості художниці. Тут вона сягнула вершин майстерності. Багато робіт, зокрема представлених на виставці, виконані у міжнародному стилі асамбляж, з використанням уламків, природніх матеріалів, предметів або фрагментів їх.
Ганна Самутіна створила за життя понад 400 картин. Значну частку робіт подарувала Переяславу, у якому жила останні 20 років. Деякі роботи художниці є на її батьківщині у Ташанській громаді.
Підготувала Ольга Коломієць
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.