ЖИТТЯ

Окей, Інформатор: для чого на овочах та фруктах наклейки

Маленький стікер на банані або мандарині може бути джерелом важливої ​​інформації. Що ж означають ці наклейки? 

Інформатор розповідає, чому на фруктах та овочах є наклейки та як за допомогою цифр вибрати хороший продукт.

Наклейками на фруктах виробник маркує свій продукт. Адже, купуючи молоко або макарони, ви розрізняєте, хто зробив той чи інший товар, і вибираєте, виходячи з цього. Банани не упаковують в коробки і пакети, тому єдиний спосіб виробнику заявити про себе – маленька наліпочка. Один виробник бананів і зовсім приклеює до кожного невеликий комікс, щоб звернути на себе увагу споживача. Наступного разу ви виберете банани, яблука чи помідори тієї торгової марки, яка одного разу вам сподобалася.

На деяких наклейках є також штрих-код або QR-код, де зашифрована інформація про товар, яку може вважати касир в супермаркеті або ж ви самі можете більше дізнатися про продукт, скориставшись спеціальним мобільним додатком для зчитування кодів.

Насправді наклейки їстівні. Звичайно, з цього не випливає, що наклейку потрібно обов’язково з’їсти. Але виробники запевняють, що все стікери роблять зі спеціальної їстівної папери. Таку, наприклад, іноді використовують в оздобленні тортів. Їстівний навіть клей, нанесений на стікер.

Цифри на наклейці можна розшифрувати. Зазвичай чотири цифри на стікері говорять про те, що фрукт або овоч вирощений традиційним способом. Якщо цифр п’ять, то потрібно дивитися, яка цифра стоїть першою. Якщо номер починається з цифри 8, перед вами продукт, при вирощуванні якого використовувалися технології генної інженерії – той самий ГМО, викликає стільки суперечок.

Якщо першою стоїть цифра 9, фрукт або овоч вирощений по так званим органічним технологіям, в максимально близьких до природних умов. В іншому ж код зазвичай один і той же. Наприклад, на бананах ви побачите число 4011 або 94011, якщо продукт заявлений як органічний. На яблуках стоять цифри 4130, а на ківі – 4030.

Нагадаємо, що целюліт — це цілком фізіологічно. Однак він супроводжує надлишкову вагу, є наслідком малорухливого способу життя та нездорового раціону. Але в чоловіків целюліт трапляється значно рідше, ніж у жінок. Чому так, дізнавайтесь тут. 

Нагору