Banderka випустила першу сольну пісню “Vankam”. Хто вона та про що пісня?
Фахівчиня соціально-гуманітарного відділу переяславського університету Анастасія Петрова 14 липня випустила свою першу сольну композицію під псевдонімом Banderka. Пісню почала писати ще у березні, надихнувшись подіями війни. Назвала її “Vankam”, таким чином втілюючи образ-звернення до окупантів, яких ми всі неодноразово звали “Ваньками”. Детальніше про це Анастасія розповіла Інформатору.
— Чому обрала собі псевдонім Banderka?
— 24 лютого ми всі прокинулися бандерівцями. І розумію, що моя любов і потяг до всього українського, зокрема, й музики, дуже посилилися. Хочу розвивати й поширювати українське. Культура є дуже багатогранною. Це треба не просто цінувати, а й якось доводити.
— Хто створював пісню “Vankam”?
— Текст повністю писала сама. Музику, звичайно, допоміг писати Марк Мельник. Історія цієї пісні була доволі тривалою. Мала створювати її з іншими людьми, але у Марка було більше часу й можливостей для такої роботи.
Написала текст десь у березні, а вже у квітні починала записувати. Тоді це було ще в іншій студії. Повністю дозаписували у червні, а у липні вона вже вийшла. Мала вийти раніше, але проходила перевірку на авторське право — це зайняло трохи часу.
— Чим надихалася, створюючи текст пісні?
— Ванічка. У всіх одразу пішла асоціація з тими солдатами, що йдуть до нас. Вона навіть настрій передає, тобто те, що творилося тоді в моїй душі. Спочатку начебто з жартами — бабусі отруїли “Ванічок”. Наче й смішно, але після цього сміху приходить гнів, коли я кажу “підете палати, гниди, в самеє пекло”. Після подій, наприклад, у Бучі розумієш, скільки біди вони принесли. Люди боролися тією зброєю, яка була. Придумували купу способів, щоби утилізувати цей непотріб у вигляді Ванічок.
— Які плани надалі?
— Пісня не одна. Є багато думок, багато готових текстів, які я написала. Дві пісні ми маємо скоро записати разом із гуртом “Драбадан”, бо я вирішила, що сама такі пісні виконувати не можу. Вони досить екстравагантні. Там є хороші й нехороші слова — жорсткуваті пісні. Ми вже проводимо репетиції, щоби в подальшому записати ці пісні.
— Зараз ти намагаєшся просувати музику в соцмережах, зокрема, у TikTok. Вдається?
— Я ще в цьому розбираюся. Коли взялася, то думала, що буде легко — зараз напишу, поширю, потім люди будуть поширювати і їм подобатиметься. Але… Людям-то подобається пісня, але не всі її чують, не всі її бачать. У TikTok не так-то й багато переглядів, у порівнянні з іншими людьми, які доволі простий контент викладають. Хоча вони також ішли до цього. Можливо, я для цього старувата. Мені й музика завжди подобалася така, що вважалася музикою для старших людей. До того ж, раніше свою сторінку у TikTok ніяк не намагалася просувати.
Нагадуємо, нещодавно гурт “Драбадан” випустив чергову композицію із майбутнього “воєнного” альбому. Пісня “Прокинься” закликає зосередитися на власній національній ідентичності.
Юлія Кравченко