Інформатор Переяслав

ЖИТТЯ

ДСНС завершила тестування системи оповіщення на смартфонах: подальші сигнали – реальна загроза

ДСНС завершила тестування системи оповіщення на смартфонах. Що це означає?

Державна служба з надзвичайних ситуацій 23 вересня завершила тестування системи оповіщення. Надалі ця система перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців. Про це у Facebook повідомив заступник голови ДСНС Роман Примуш, передає Інформатор.

“Сьогодні ДСНС успішно завершилa тестування сучасної системи інформування населення Cell Broadcast. Така система – це світовий досвід інформування населення про загрози для їхнього життя. Розумію, що процес тестування, який ми розпочали 7 вересня, викликав ряд незручностей і обріс мемами, але величезна кількість технічних рішень і питань, які потрібно було вирішити, вимагала певного часу для тестування”, – зазначив Примуш.

За словами Примуша, минулого року впровадження цієї системи оцінили в декілька мільйонів доларів і майже рік часу на всі роботи, але завдяки підтримці низки партнерів ДСНС реалізувала цей проєкт на безкоштовній основі. Додав, що наразі ДСНС у взаємодії з виробниками мобільних телефонів працює над підвищенням охоплення абонентів та розширенням кількості пристроїв, які можуть отримувати сповіщення.

Нагадаємо, що в Переяславі могли оновити систему оповіщення. Однак депутати вирішили, що це наразі недоцільна витрата бюджетних коштів.

Нагору