До університету Переяслава завітав відомий журналіст та телеведучий Анатолій Анатоліч. Про що розповідав студентам?
Вчора, 23 вересня, у рамках проєкту “Відкритий університет” до Університету Григорія Сковороди в Переяславі прихав інтерв’юер, радіо- та телеведучий Анатолій Анатоліч. Багатьом він відомий за такими шоу, як “Happy Ранок” на ХітFM, “Сніданок з 1+1” та “Ранок з Україною” або за YouTube-каналом “Зе інтерв’юер”. Студенти поспілкувались із шоуменом на різні теми, одна з них – проєкт “Невтрачене покоління”. Присутні стали його частиною, відповівши на кілька запитань гостя. Детальніше про зустріч розповідає Інформатор.
Спершу з вітальним словом виступив ректор університету Віталій Коцур: “Ідея таких зустрічей виникла п’ять років тому з нашими аспірантами. Проводимо зустрічі з людьми, які, по суті, зараз є творцями історії, які впливають на маси, з яких ми беремо приклад, ті, які роблять нашу державу кращою і формують нашу націю. Таких зіркових зустрічей було вже понад тридцять”. Після цього слово надали Анатолію Анатолічу.
Шлях від простого хлопця з Кривого Рогу до відомого телеведучого
– Я навчався в 95-тій гімназії, в тій самій, де навчався президент та половина учасників “95-го кварталу”. Потім навчався в місцевому університеті на спеціальності “Контроль та ревізія”. У той час я проводив різні університетські концерти, і вже тоді зрозумів, що за своєю спеціальністю працювати не буду. Потім, коли переїхав до Києва, почав працювати на радіо, згодом і телеведучим на каналах “1+1”, “Прямий” та “Україна”. Чотири роки тому я почав займатися своїм YouTube-каналом “Зе інтерв’юер”.
Взагалі, коли тобі 37, то ти починаєш аналізувати певні моменти свого життя, і думати, чому зараз саме так. Це все, по суті, боротьба з комплексами. У школі старшокласники насміхалися із нас, менших, коли ми вигадували якісь постановки тощо. Коли став дорослим, вирішив ці комплекси перебороти.
“Невтрачене покоління” та майбутні проєкти
– “Невтрачене покоління” – це проєкт про молодих людей 17-23 років, про яких завжди кажуть “втрачене покоління”, і так було завжди. Але зараз ці люди є справжньою силою на фронті та в усіх сферах, що сприяють нашій перемозі. Я хочу зробити цикл з восьми програм про людей, які є рушійною силою нашої країни. Це – волонтери, медики, стартапери, які роблять великі проєкти.
Другий проєкт, який я планую знімати, пов’язаний з українськими містами. Це буде історія про Кривий Ріг, Запоріжжя, Миколаїв, Харків, Дніпро – про міста, які зараз є прифронтовими.
І останній проєкт буде схожий на програму “Що? Де? Коли?”. У цьому шоу всі запитання будуть пов’язані з історією України, фейками російської пропаганди і всім, що зараз відбувається в державі. Наприклад, буде таке запитання: “У чорній скриньці те, чим російські пропагандисти прикрашають своїх глядачів. Водночас воно є символом однієї із європейських країн. Що це?”. (Студенти відразу відповіли правильно. А ви зможете? Пишіть у коментарях в нашому Telegram-каналі – ред.).
Подорожі не для розваги
– Будь-яка подорож – це частина вашої освіти. Ви навіть не уявляєте наскільки. Чому я вважаю важливим бачити світ? Тому що ти розумієш просту річ – наскільки він крутий! Світ настільки дивовижний, настільки люди всюди відрізняються, хоча ми всі приблизно однакові – це фантастично. І тільки так, через пізнавання світу, ти можеш зрозуміти, чим тобі займатися, ким ти хочеш бути і яким буде твоє майбутнє. У вашому віці, для вас, молодих українців, відкритий весь світ. Я зараз не про міграцію, я б це казав вам і пів року тому, і особливо зараз коли українців знає весь світ, я дуже хочу, щоб ви цим користувались.
Було й кілька запитань від студентів. Відібрали для публікації деякі.
– Чи були ви старанним студентом?
– Так, я взагалі дуже непогано навчався. На другому курсі отримав премію “Найкращий студент Дніпропетровської області”. Була навіть зустріч з губернатором, він подарував мені годинник. Він досі в мене зберігається. Згодом, коли я вирішив, що буду займатись іншим, бажання навчатися ставало все менше.
Протягом розмови Анатолій Анатоліч закликав молодь вивчати англійську мову. Зазначав, що без неї майбутнього немає. Тож логічними були й запитання щодо цього:
– Чому ви вирішили вивчати англійську мову лише в 26 років?
– Коли я жив у Кривому Розі, вона мені непотрібна була. Якби я почав вивчати її раніше, то, наприклад, міг бути ведучим Євробачення. Коли обирали ведучих, я також подавав свою заявку, але моя англійська хоч і була непоганою, але недостатньо. І це був такий удар.
– У кого б ви мріяли взяти інтерв’ю?
– Немає таких насправді. Було б цікаво поспілкуватися з кимось із відвертих російських пропагандистів. Мені здається, що я б їх “розвалив”.
Після всіх запитань від студентів спікер і сам провів опитування аудиторії про подорожі, вживання алкоголю, українську мову, ставлення до ЛГБТ та росіян. Зняв це все на камеру смартфона. Певно, використає у майбутніх проєктах.
Нагадаємо, що Анатолій Анатоліч заради зустрічі з студентами УГСП відмовився від зйомок у гумористичному шоу “Срач” на YouTube-каналі “Леви на джипі”: “Там Бєдняков не міг бути у визначений час і вони запропонували перенести на сьогодні на 16:00. Я сказав, що не можу, бо їду до університету Переяслава”.
Яна Малишко
Фото: Валентин Шеремет