ЖИТТЯ

У США заявили, що російська армія друга за силою… в Україні: що було позитивного цього тижня

Атаки з повітря ніяк не повпливають на майбутній контрнаступ України. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?

24 лютого 2022 року на Україну підступно напала росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.

УСЕ ЙДЕ ЗА ПЛАНОМ: У МІНОБОРОНИ ПРОКОМЕНТУВАЛИ КОНТРНАСТУП ЗСУ

Заступник міністра оборони Володимир Гаврилов у суботу, 3 червня, заявив, що контрнаступ ЗСУ йде за планом і масовані російські обстріли не руйнують планів Генштабу та Міноборони. Про це він сказав у кулуарах великої конференції з питань безпеки Азії “Діалог Шангрі-Ла” в Сінгапурі, передає Reuters.

“Плани України щодо контрнаступу проти російської окупації залишаються в силі, попри безпрецедентну хвилю російських ракетних атак і ударів БПЛА по нашій державі в останні тижні. Разом із атаками крилатими ракетами Україна у травні зіткнулася з неодноразовими ударами балістичних ракет, особливо по містах, зокрема по Києву. Їхня головна мета – зупинити наш контрнаступ та націлитися на центри прийняття рішень. Але росія не досягла своєї мети”, – цитує видання Гаврилова.

Він наголосив, що системи протиповітряної оборони нашої країни були “більш ніж на 90% ефективними” проти цих атак. І для росії стало величезним сюрпризом те, що ефективність(їхніх балістичних ракет була майже нульовою проти сучасних систем протиповітряної оборони, які ЗСУ отримали від західних партнерів.

“Ракетні обстріли не вплинули на час початку довгоочікуваного контрнаступу. Ніщо не може зупинити наші зусилля, наше бажання та нашу впевненість у тому, що ми переможемо в цій війні. Україна розпочне контрнаступ, маючи намір звільнити наші території цього року”, – сказав заступник Резнікова.

Також Гаврилов сказав, що Україна очікує від союзників із НАТО детальну дорожню карту щодо членства під час саміту Альянсу у Литві наступного місяця. За його словами, ми потребуємо не просто сигналу, що двері відчинені. А й конкретних вказівок, що має зробити Україна, щоб стати членом НАТО. Але найголовніше – нам потрібні гарантії безпеки, поки Україна перебуває в перехідному періоді на шляху до членства в Альянсі.

“РОСІЙСЬКА АРМІЯ – ДРУГА за СИЛою… В УКРАЇНІ”, – БЛІНКЕН

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що війна проти України стала стратегічним провалом росії. Він перелічив головні помилки путіна й розвінчав міфи щодо сили та міці російської армії. Загарбницька війна путіна проти України вдарила насамперед по самих окупантах, вона значно зменшила силу та вплив росії на роки вперед, вважає Держдеп США. Про це він сказав під час промови у Гельсінки, де перебуває з робочою поїздкою, повідомив “Голос Америки”.

“Москва заявляла, що її армія друга в світі, але тепер багато хто вважає російське військо другим за силою… в Україні. Його обладнання, технологія, керівництво, солдати, стратегія, тактика та бойовий дух є визначенням провалу, навіть в час, коли Москва завдає спустошливої, нерозбірливої та невиправданої шкоди Україні та українцям”, – цитує видання Ентоні Блінкена.

На думку Держдепа США, загарбницька війна путіна проти України є стратегічним провалом. Адже вона значно зменшила силу та вплив Росії на роки вперед.

“Путін сподівався послабити західні союзи, але тепер НАТО більш об’єднане, а ЄС більше співпрацює зі США та НАТО, ніж будь-коли раніше. ЄС та країни-члени надали понад 75 мільярдів доларів військової, економічної та гуманітарної допомоги Україні, включаючи безпекову допомогу на 18 мільярдів доларів – від систем протиповітряної оборони до танків Leopard та боєприпасів”, – сказав Блінкен.

Також він зауважив, що Москва хотіла збільшити енергозалежність Європи. Але вийшло так, що Європа відмовляється від російських енергоресурсів.

SPASEX ПЕРЕДАСТЬ ТЕРМІНАЛИ STARLINK ДЛЯ УКРАЇНИ В РАМКАХ КОНТРАКТУ З ПЕНТАГОНОМ

Компанія SpaceX, яка належить мільярдеру Ілону Маску, уклала контракт з Пентагоном на постачання для України терміналів Starlink. Йдеться про постачання цієї техніки для українських військових, щоб забезпечувати їх зв’язком. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Представники Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки підтвердили закупівлю терміналів та послуг супутникового зв’язку Starlink у компанії SpaceX для Збройних сил України. У заяві Пентагона йдеться про те, що супутниковий зв’язок зараз дуже потрібний для комунікаційної мережі України. Тому Міноборони США вирішили укласти подібний контракт зі Starlink.

Водночас Міністерство оборони США не буде розголошувати вартість контракту, а також загальну кількість терміналів, які передадуть Україні. Зазначається, що така секретність – з міркувань операційної бехпеки. Припускається, що ці термінали будуть передані Україні в рамках Ініціативи сприяння безпеці України, яка забезпечує довгострокові потреби безпеки.

Раніше Ілон Маск відмовлявся фінансувати Starlink в Україні: такі заяви від мільярдера лунали в жовтні минулого року. Водночас згодом він позицію все ж таки змінив. При цьому в лютому 2023 року компанія SpaceX вирішила обмежити швидкість інтернету для українських військових, щоб послуги “не використовувалися для атак по території росії”.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ АНОНСУВАВ РОЗШИРЕННЯ “ДІЇ” ЩЕ НА ДВА КОНТИНЕНТИ

Володимир Зеленський під час свого вечірнього звернення до українців 2 червня розповів, що застосунок “Дія” розширює кордони. Скоро він буде доступний в Африці та Латинській Америці. “Український застосунок “Дія” допоможе розвинути держпослуги в Африці та Латинській Америці”, – зазначив президент.

Також він додав, що на основі української “Дії” буде створено державний застосунок в Естонії. За словами Зеленського, раніше Україна запозичувала у Естонії різні цифрові рішення, а тепер віддячує реекспортом своїх.

“Ми розвиваємо нашу співпрацю з Естонією й експортом рішень – наших цифрових рішень. Раніше саме з Естонії українці брали приклад у розвитку цифрових рішень. А зараз ми вийшли на такий рівень, коли вже на базі нашої української “Дії” буде створено державний застосунок в Естонії”, – сказав він.

Мобільний застосунок “Дія” запустили в роботу 16 грудня 2019 року. Спочатку у ньому були доступні лише два документи – посвідчення водія та техпаспорт на автомобіль. Застосунок активно розвивався всі ці роки і наразі пропонує безліч онлайн-послуг.

ЗЕЛЕНСЬКОГО ЗОБОВ’ЯЗАЛИ РОЗГЛЯНУТИ ПИТАННЯ ВІДСТАВКИ МІНІСТРА КУЛЬТУРИ ТКАЧЕНКА

Петиція на сайті Кабміну із закликом до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля ініціювати звільнення Олександра Ткаченка із посади міністра культури та інформаційної політики набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути президент Володимир Зеленський. Причиною звільнення автор петиції вказує неналежне виконання посадових обов’язків.

На сайті уряду зазначається, що цю петицію подали 7 березня. Станом на 2 червня вона набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

“Перебуваючи на посту Міністра культури та інформаційної політики, здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова, привселюдно осквернив пам’ять всіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя. Народ обурений політикою пана Ткаченка. Просимо звільнити Ткаченка Олександра Владиславовича з поста Міністра культури та інформаційної політики України”, – йдеться в тексті петиції.

Ткаченко займає посаду міністра культури та інформаційної політики України з 4 червня 2020 року. У 2008-2019 роках Олександр Ткаченко очолював 1+1 media. У 2019 році склав повноваження очільника медіагрупи, бо був обраний депутатом Верховної Ради за списком партії “Слуга народу”.

Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посиланням.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору