Як відрізнити відчуття тривоги від тривожного розладу? Пояснили у Міністерстві охорони здоров’я.
Відчуття тривоги виникає, коли людина починає переживати і тривожитися через певні обставини у житті. Але якщо ж ці симптоми супроводжуються ще й головним болем, панічними атаками, запамороченнями, нудотою, то слід звернутися до спеціалістів. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як відрізнити відчуття тривоги від тривожного розладу, переповідає Інформатор.
“Відчуття тривоги виникає, коли людина починає переживати і тривожитися через деякі обставини в житті. Це абсолютно обґрунтоване відчуття, адже людина за допомогою нього може сховатися від небезпеки і згуртуватися, аби захистити себе при потребі. Особливо зараз, в умовах війни, українцям притаманно переживати та тривожитись надмірно. Тож відчуття тривоги саме по собі не робить людину тривожною і не є підставою для діагнозу “тривожний розлад”, – зазначили у МОЗ.
Ознаки генералізованого тривожного розладу:
- непідконтрольні вам тривога та відчуття страху в цілому, без конкретної причини;
- упродовж останніх пів року було значно більше днів у такій тривозі, аніж без неї;
- протягом цього часу постійно були бодай кілька разів відчуття крайнього неспокою, перебування на межі сил; легка втомлюваність чи порожнеча в голові; дратівливість; напруженість м’язів; поганий сон чи надмірна сонливість.
Якщо ж ці симптоми супроводжуються ще й головним болем, панічними атаками, запамороченнями, нудотою, слід звернутися до спеціалістів. Тривожні розлади це наслідок комбінації спадковості і впливу середовища й виховання і вони переважно піддаються лікуванню. І тут потрібен комплексний підхід: медикаменти, психотерапія та самодисципліна, пояснили у МОЗ.
Зменшити симптоми допоможе:
- Відмова від алкоголю. Алкоголь працює підступно – сп’яніння зменшує тривогу, але похмілля дуже посилює.
- Фізична активність – вона потрібна не просто для здорового способу життя, а й діє для тривожних людей як ліки. Регулярний спорт зменшує симптоми розладу.
- Перебування на природі, спостереження за птахами. Це дозволить поліпшити часте серцебиття чи високий рівень кортизолу.
- Звернення до сімейного лікаря, адже тривожний розлад часто можуть супроводжувати хронічні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця, цукровий діабет.
Нагадаємо, що волонтери із Переяслава активно допомагають захисникам. Останні звіти – за посиланням.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.