ЖИТТЯ

Цього дня народилися Нестор Махно, Микола Вінграновський та Альбер Камю: що варто знати про 7 листопада

Чим особливе 7 листопада? Розповідає Інформатор.

7 листопада у світі відзначають День боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про значну кількість дітей та підлітків у всьому світі, які стикаються з насильством та булінгом у школі, що негативно впливає на їхнє здоров’я, добробут та освіту.

Міжнародний день проєктного менеджера. Кожного року в перший четвер листопада весь світ відзначає Міжнародний день проектного менеджера. Робота менеджерів дозволяє запроваджувати різноманітні заходи та втілювати правові, промислові, комерційні, наукові, навчальні, будівельні та безліч інших проєктів. Завдяки участі спеціалістів вдається раціонально розподіляти трудові, фінансові, матеріальні активи.

Міжнародний день медичної фізики. Всесвітня Організація Здоров’я запровадила цю подію на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі. Завдяки її працям стало можливим використання радіаційної терапії для лікування онкології.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Богдан, Валерій, Василь, Георгій, Григорій, Євген, Іван, Кирило, Костянтин, Максим, Михайло, Микола, Олександр, Олексій, Павло, Сергій, Федір, Єлизавета.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1788 – козаки під орудою Антона Головатого завоювали османську фортецю Очаків.

1909 – у Львові створили Український Студентський Союз.

1918 – початок третього наступу більшовиків на Україну.

1919 – в Ізяславі УНР і Польська Республіка підписали протокол про встановлення демаркаційної лінії між українськими й польськими військами.

1920 – за угодою в Ялтушкові Добровольча армія де-факто визнала незалежність УНР.

1928 – у Харкові офіційно відкрили Держпром – перший український та європейський хмарочос.

1940 – у Канаді створили Комітет українців Канади – КУК.

1951 – у Києві почав роботу перший в Українській РСР телевізійний центр.

1967 – Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію про ліквідацію дискримінації жінок.

1990 – поліція розігнала у Києві студентів на площі Перемоги, відбулась провокація проти народного депутата Степана Хмари.

2000 – Джордж Вокер Буш став президентом США.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1744 – Нестор Амбодик-Максимович, український учений-енциклопедист, один із основоположників наукового акушерства, фітотерапії, ботаніки.

1821 – Дмитро Пильчиков, український громадський і культурний діяч, педагог.

1867 – Марія Склодовська-Кюрі, французький фізик і хімік польського походження, дворазова Нобелівська лауреатка.

1888 – Нестор Махно, керівник селянського повстанського руху 1918-1921 років.

1898 – Дмитро Капка, український актор.

1902 – Марго Борис (Борис Марголіс), український і американський художник-сюреаліст.

1913 – Альбер Камю, французький романіст, філософ, публіцист, лауреат Нобелівської премії з літератури.

1917 – Матвій Шестопал, український журналіст, публіцист, науковець, кандидат філологічних наук, декан факультету журналістики Київського університету імені Тараса Шевченка у 1955-1957 роках.

1936 – Микола Вінграновський, український письменник і кінематографіст.

1950 – Віталій Садовський, український художник.

1987 – Галина Пундик, українська фехтувальниця, олімпійська чемпіонка.

1988 – Олександр Долгополов, український тенісист.

ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ? 

7 листопада у Переяславі біля мосту, що на вулиці Покровській, біля річки Трубіж поблизу стадіону ЦПТО та на території самого навчального закладу висадили 100 саджанців беріз. Частину з них садили депутати міської ради. Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці депутатка Аліна Римар.

Аліна Римар зазначила, що завдяки працівникам переяславського держлісгоспу, зокрема, Петру Косюхну, вдалося отримати цю сотню саджанців беріз. Біля мосту на Покровській висаджували частину з них депутати Яна Поліч, Олександр Пасічник, Андрій Іващенко та Аліна Римар, а також секретарка ради Лідія Оверчук.

Також торік цього дня в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі побував Павло Казарін. Він – журналіст та телеведучий, солдат Збройних сил України, володар премії імені Георгія Ґонґадзе та премії імені Юрія Шевельова. Розповів про службу під час війні, зміни та стереотипи в армії. Також презентував власну книгу “Дикий Захід Східної Європи”. Матеріал – за посиланням.

Підготувала Дарія Сухотенко

На фото Микола Вінграновський посередині

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.

Нагору