Чим особливе 19 березня? Розповідає Інформатор.
19 березня у світі відзначають День клієнта та День ввічливості на дорозі. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Міжнародний день клієнта. Його метою є подяка за користування товарами й послугами. До цього дня бізнеси організовують акції, знижки, розіграші, дарування презентів, розваги для клієнтів тощо. Для самих бізнесів це шанс отримати прихильність наявних клієнтів та зацікавити до користування послугою чи покупки продукту потенційних споживачів.
Міжнародний тиждень ввічливості на дорозі. Доброзичлива та ввічлива поведінка водія чи пішохода свідчить про рівень його культурного розвитку. Ввічливе ставлення одне до одного учасників дорожнього руху допомагає уникнути великої кількості аварій, які часто стають причиною смерті.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Софія, Інокентій, Дмитро, Іван, Дарина.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
721 до н. е. – вперше описали сонячне затемнення, яке побачили з Вавилона.
1329 – заснували село Верхні Ремети у Закарпатській області.
1474 – у Венеції прийняли закон про охорону винаходів – перший у світі закон про охорону авторського права.
1859 – у Парижі відбулася прем’єра опери Шарля Гуно “Фауст”.
1917 – у Києві пройшла 100-тисячна демонстрація під гаслами: “Автономію Україні”, “Вільна Україна у вільній Росії”, “Так є здоровою вільна Україна з гетьманом на чолі”. Під час першого українського свята Свободи демонстранти роззброювали поліцію.
1934 – радгоспник Митрофан Никітін відкрив вогонь із револьвера по труні Володимира Леніна в мавзолеї.
1935 – Ігор Сікорський отримав у США патент на “літальний апарат прямого підйому”.
1953 – вперше на телебаченні показали церемонію вручення “Оскара”.
1989 – піднявся в повітря перший прототип єдиного у світі літального апарата з поворотними роторами – багатоцільового V-22 “Оспрей”.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1803 – Жозеф-Фредерік-Бенуа Шарр’єр, французький розробник хірургічних інструментів швейцарського походження.
1813 – Девід Лівінгстон, шотландський місіонер і дослідник Африки.
1844 – Мінна Кант, фінська письменниця, журналістка, підприємиця.
1895 – Максим Рильський, український поет, перекладач, публіцист.
1930 – Ліна Костенко, українська поетеса.
1931 – Емма Андієвська, українська письменниця, поетеса й художниця.
1955 – Брюс Вілліс, американський кіноактор.
1955 – Валентина Сазонова, українська модельєрка, авторка ляльок, громадська діячка.
1972 – Сергій “Фома” Фоменко, український музикант, фронтмен та лід-вокаліст гурту “Мандри”.
ЩО БУЛО ЦЬОГО ДНЯ У ПЕРЕЯСЛАВІ РІК ТОМУ?
Торік 19 березня у Переяславському ліцеї імені Володимира Мономаха урочисто передали волонтерській організації “Серця Переяславщини” дрон і квадрокоптер для військових. 223 тисячі 627 гривень, зокрема, на них зібрали на благодійних ярмарках. До зборів долучилися колектив ліцею, батьки та школярі.
Директорка ліцею Людмила Отечко звернулася до учнів і працівників закладу: “Ми з вами долучилися до великої справи, адже за два дні “Весняного ярмарку” зібрали 223 тисячі 627 гривень. За ці кошти ми вже придбали техніку для наших захисників. Ми маємо пам’ятати, що завдяки цим мужнім чоловікам і жінкам ми з вами живемо, спимо у теплих ліжках, навчаємося, ходимо на роботу, мріємо та здобуваємо освіту. Дякуємо їм за це щодня”.
Після цього директорка передала голові ГО “Серця Переяславщини” Інні Марченко квадрокоптер Mavic 3 Combo вартістю 100 тисяч гривень і FPV-дрон за 26 тисяч гривень. Решту зібраних у ліцеї грошей використали на інші потреби воїнів.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.