ЖИТТЯ

В університеті Переяслава стартувала загальноміська благодійна акція “Одягни вишиванку – підтримай захисника”: у перший день зібрали понад 23 тисячі гривень

У переяславському університеті стартувала вже традиційна щорічна акція “Одягни вишиванку – підтримай захисника”. Що було цікавого та скільки зібрали грошей?

Із 2022 року в Переяславі проводять акцію-ярмарок “Одягни вишиванку – підтримай захисника”. Її до Дня вишиванки започаткувала кафедра соціальних комунікацій, документознавста та інформаційної діяльності Університету Григорія Сковороди в Переяславі спільно з Переяславською міською радою. Благодійний захід зазвичай триває два дні. Цього року він припав на 14 та 15 травня. Що цікавого відбувалося під час першого дня акції в університеті, розповідає Інформатор.

14 травня біля університету було людно, гучно та яскраво, адже працівники та студенти вишу одяглися в українські вишиванки. Поблизу центрального корпусу облаштували святкові фотозони, де всі охочі могли сфотографуватися на згадку. По обидва боки зони відпочинку розставили стелажі з виробами ручної роботи, а також різними стравами, які можна було придбати і таким чином долучитися до акції, задонативши на потреби ЗСУ.

Однією із ідейних натхненниць такої благодійної акції стала завідувачка кафедри соціальних комунікацій, документознавста та інформаційної діяльності Алла Зленко:

– Перша благодійна акція “Одягни вишиванку – підтримай захисника” пройшла 18-19 травня 2022 року. Спочатку ми думали просто змайструвати тематичну фотозону і за донати на потреби ЗСУ можна було б сфотографуватися біля неї. Озвучила свою ідею колегам на кафедрі, вони відразу ж підхопили таку ініціативу і почали накидати свої ідеї. Вирішили не лише поставити святкові фотозони, а й організувати ще й благодійний ярмарок.

Алла Зленко на той час була депутаткою Переяславської міськради, тому запропонувала і депутатам підтримати таку ідею задля масштабності:

– Більший формат – більше донатів, – продовжила Алла Миколаївна. – Щороку вдається зібрати непогану суму на допомогу для наших захисників, але минулого року був рекорд – за результатом двох днів благодійної акції задонатили понад 100 тисяч гривень.

Відкрив благодійний ярмарок ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур. У своєму зверненні він зауважив, що завжди з великим задоволенням підтримує такі ініціативи: “Такі благодійні акції проходять по всьому світу, і я дуже радію, що наші викладачі і студенти самі зініціювали і започаткували таку гарну традицію. Це не просто благодійний ярмарок, а ще й хороший привід для популяризації української вишиванки серед молоді, наших традицій загалом. Вишиванка не повинна бути одягом тільки на свято. Ми повинні з гордістю носити на собі український орнамент чи не щодня”.

Викладачка Інна Рубан, керівниця відділу документообігу та діловодства Ірина Гагаріна та викладачка-спортсменка Анна Самолюк виставили на продаж власні в’язані вироби: іграшки, брелоки, панамки, сумки тощо. Ціни коливалися від 50 до 1500 гривень.

Для Анни Самолюк в’язання – це хобі, яке відволікає її від буденності:

– Я почала в’язати у 2019 році, коли почався карантин. Натрапила в інтернеті на відео, де виготовляють такі іграшки. Племінниця попросила зробити їй ведмедика. Думаю, чому б не спробувати, і в мене вийшло. А потім у лотереї за 50 гривень виграла купу спеціальних ниток для в’язання саме іграшок і вирішила, що то вже натяк на щось серйозне.

Окрім ярмарку, на заході можна було насолодитися й творчістю. Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології УГСП підготував невеликий концерт за участі викладачів та студентів.

За перший день благодійної акції-ярмарку “Одягни вишиванку – підтримай захисника” вдалося зібрати 23 тисячі 587 гривень: 1 тисячу 720 гривень передали майстрині з hand made Інна Рубан, Ірина Гагаріна та Анна Самолюк; 2 тисячі 122 гривні вторгувала за смаколики із кав’ярні “Craft cake” його власниця Надія Різник та 19 тисяч 745 гривень вдалося заробити на продажі страв на ярмарку.

Усі ж поціновувачі української вишивки, а також виробів ручної роботи з елементами українських візерунків могли відвідати творчу зустріч під назвою “Вишита сорочка – український бронежилет” із майстринею-лялькаркою, волонтеркою, кандидаткою філософських наук, переяславкою Тетяною Мартиновою. Майстриня розповідала про різні види вишивки, що означають візерунки, а також для кого і для чого вони вишивалися.

Нагадаємо, що 15 травня у центрі Переяслава пройде другий день акції “Одягни вишиванку – підтримай захисника”. З програмою заходу можна ознайомитися тут.

Ольга Коломієць

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору