Стан енергосистеми в Україні погіршився. Актуальні дані від “Укренерго”.
22 листопада в енергосистемі України “Укренерго” зафіксувало дефіцит. Споживання електроенергії збільшилось через похолодання й спричинило додаткове навантаження на електростанції, зупинку та вихід в аварійний ремонт кількох блоків, а наявного на ринку обсягу імпортної електроенергії не вистачило для того, щоб замістити весь обсяг невиробленої зупиненими блоками електроенергії. 23 листопада ситуація із електропостачанням залишається складною: триває ремонт на кількох блоках теплових електростанцій, в енергосистемі є дефіцит електроенергії, а споживання продовжує зростати. Про це повідомили у пресслужбі “Укренерго”, передає Інформатор.
В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби: “Не вмикайте одночасно потужні електропристрої, вимикайте світло в порожніх приміщеннях, перенесіть прання на нічні години”.
У компанії зазначили, що для зменшення навантаження на блоки теплових електростанцій при недостатньому обсязі імпорту, “Укренерго” активувало аварійну допомогу від операторів систем передачі Румунії, Словаччини та Польщі загальним обсягом 1800 МВт/год. А вечірній максимум споживання електроенергії 22 листопада був на 4% вищим, ніж 21 листопада. Пояснили, що для енергосистеми це дорівнює необхідності включення щонайменше 2 додаткових блоків теплових електростанцій, виробничі потужності яких наразі обмежені через вихід в ремонт кількох блоків.
“Експорт сьогодні здійснювався дуже незначним обсягом і виключно у нічні години мінімального споживання до Румунії. Загальний обсяг 10 МВт/год., з максимальною потужністю в окремі години до 2 МВт. Імпорт електроенергії здійснюється протягом доби зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 4022 МВт/год., з максимальною потужністю в окремі години до 609 МВт. Технічно можлива максимальна потужність 1200 МВт”, – зазначили у повідомленні.
Яка ситуація станом на ранок 23 листопада у областях України:
- через погодні умови відключено 4 населені пункти в Чернігівській області;
- через бойові дії та з інших причин без світла залишається 409 населених пунктів;
- через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях.
Аварійно-відновлювальні роботи тривають в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Нагадаємо, що Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів, коли варто чекати масованих ракетних ударів по українській енергетичній інфраструктурі. Читайте тут.
ідтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.