ЖИТТЯ

В університеті Переяслава створюють “Книгу пам’яті” про загиблих захисників-земляків

В університеті Переяслава розпочали роботу над “Книгою пам’яті”. Що це та навіщо?

В Університеті Григорія Сковороди в Переяславі за ініціативи ректора Віталія Коцура розпочали роботу над пошуковим проєктом, присвяченим загиблим захисникам із Переяславщини, та створенням “Книги пам’яті”. Про це повідомили на сайті УГСП, передає Інформатор.

Над цим проєктом працюють дві кафедри факультету гуманітарної освіти та соціальних технологій: кафедра загальної історії, правознавства і методики навчання (її ж завідувачка, кандидатка історичних наук Оксана Костенко є відповідальною за реалізацію проєкту) та кафедра історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін. Допомагає і відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю. Також до проєкту викладачі залучають майбутніх істориків.

Мета проєкту – зберегти пам’ять про учасників повномасштабної російсько-української війни, доля яких пов’язана з університетом та Переяславщиною та які загинули у період 2014-2023 років. Його реалізація полягає у виявленні, впорядкуванні, уточненні та збереженні наявного загалу інформації з відкритих джерел.

“За період роботи над проєктом вже створили загальний перелік та базу осіб, які загинули під час російсько-української війни, здійснюємо пошук та узагальнення інформації, що знаходить результат у паспортизаційній формі. У майбутньому це дасть змогу максимально точно відобразити дані в “Книзі пам’яті”. Викладачі кафедр здійснили низку робочих поїздок до територіальних громад району за уточненням даних, зокрема до Студениківськоі, Дівичківської та Циблівської громад. Проводять робочі зустрічі з родинами загиблих захисників із Переяслава”, – розповіли творці проєкту.

Нагадаємо, що танцювальні студії з Переяслава здобули гран-прі та чотири перші місця на міжнародному конкурсі-фестивалі. Деталі – тут.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору