ЖИТТЯ

Інавгурація Ющенка та День почерку: чим відоме 23 січня

У цей день, 131 рік тому народився український письменник Павло Тичина, а 17 років тому відбулася інавгурація 3-го президента України Віктора Ющенка. Чим ще запам’ятався цей день світові та Україні?

Детальніше про сьогоднішній день розповість Інформатор.

У СВІТІ В ЦЕЙ ДЕНЬ

День ручного письма чи день почерку відзначається щороку 23 січня. Цей день святкують з метою підкреслити важливість рукописного письма, дослідити чистоту та характер почерку. Завдяки сучасним технологіям процес написання став набагато простішим та швидшим. Проте написання букв та слів на папері відрізняється від механічного набору тексту. Коли людина бере ручку та папір, її розум та тіло синхронізуються, думки йдуть в такт з написанням слів. Ще одна перевага ручного письма в тому, що всі записи зберігаються на фізичному аркуші паперу, у той час, коли голосові та текстові повідомлення з часом важко або й взагалі неможливо віднайти. Крім того, за почерком можна відтворити портрет людини, дізнатися про риси її характеру.

23 січня за православним календарем шанують пам’ять святителя Григорія, який був єпископом Ніським. Народився Григорій у сім’ї християн, його братом був Василь Великий, а сестрою – преподобна Макріна. Після смерті батька Григорій разом із сім’єю переїхав у Кесарію Каппадокійську. Тут юнак здобув освіту у нехристиянській школі, самостійно вивчав філософію, згодом став учителем.

Іменини сьогодні святкують Анатолій, Макарія, Павло, Григорій, Петро.

ПРО ЩО РІК ТОМУ ПИСАВ ІНФОРМАТОР

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

1556 — у китайській провінції Шенсі стався землетрус, який вважається найбільшим за кількістю жертв — загинуло близько 830 тисяч людей.

1579 — підписана Утрехтська унія — військово-політичний союз семи провінцій Північних Нідерландів проти Іспанії.

1593 — почалася польсько-козацька битва під П’яткою.

1793 — Росія і Пруссія здійснили другий поділ Польщі. За договором Росія отримувала українські та білоруські землі з містами Мінськ, Слуцьк, Пінськ, Житомир, Кам’янець-Подільський.

1912 — у Гаазі підписана Міжнародна опіумна конвенція — перша міжнародна домовленість про контроль наркотичних речовин.

1950 — ізраїльський кнесет (парламент) всупереч рішенню ООН про виділення Єрусалима в самостійну адміністративну одиницю проголосив його західну частину столицею держави.

1960 — швейцарець Жак Пікар і американець Дональд Волш на батискафі “Трієст” спустились на дно Маріанської западини, досягши рекордної глибини занурення — 10 915 метрів.

1964 — у Медичному центрі університету штату Міссісіпі дванадцять лікарів під керівництвом доктора Джеймса Харді трансплантували серце шимпанзе 64-річному пацієнту, який прожив близько місяця після операції, так і не прийшовши до тями.

1973 — виверження вулкану Ельдфетль на острові Геймаей, Ісландія.

2002 — 18-річний Руслан Пономарьов з Краматорська достроково став наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів за версією ФІДЕ.

2005 — інавгурація третього Президента України Віктора Ющенка.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ В ЦЕЙ ДЕНЬ

1734 — Вольфганг фон Кемпелен (помер у 1804), австрійський та угорський винахідник автоматичних машин.

1783 — Фредерік Стендаль (помер у 1842), французький письменник (“Червоне і чорне”, “Люсьєн Левен”).

1832 — Едуар Мане (помер у 1883), французький художник-імпресіоніст (“Сніданок на траві”, “Олімпія”, “Любитель абсенту”).

1870 — Вільям Джордж Морган (помер у 1942), американський викладач, винахідник баскетболу.

1891 — Павло Тичина (помер у 1967), український поет, перекладач, публіцист, громадський та державний діяч доби УНР та УРСР.

1897 — Маргарете Шютте-Ліхоцкі (померла в 2000), перша австрійська жінка-архітектор.

1907 — Юкава Хідекі (помер у 1981), японський фізик.

1968 — Альберт Потапкін, радянський і російський рок-музикант, учасник груп “Наутілус Помпіліус”, “Агата Крісті”, “Нічні снайпери”, “Акваріум” та інші.

1987 — Лео Комаров, фінський і російський хокеїст, чемпіон світу.

Юлія Кравченко

Нагору