ЖИТТЯ

Рівно рік тому Ірина Присіч склала депутатські повноваження, а Тетяна Гич стала заступницею міського голови Переяслава: що варто знати про 19 жовтня

Чим особливе 19 жовтня? Розповідає Інформатор.

19 жовтня відзначають День співу та День археології. Рівно рік тому на сесії міської ради Переяслава Ірина Присіч склала депутатські повноваження Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Міжнародний день археології. Цей день присвячений пам’яті відомого британського археолога Персі Грея Фалконера, який помер 19 жовтня 1852 року. Фалконер зробив значний внесок у розвиток археології, зокрема у вивчення давньої історії Британських островів. Цей день став своєрідним святом для археологів всього світу, які відзначають його різними заходами, такими як виставки, лекції та екскурсії. Він також нагадує про важливість збереження і дослідження культурної спадщини для розуміння минулого і формування майбутнього.

Всесвітній день співу. Цей день присвячений музичній творчості та спільним співацьким заходам. Він став своєрідним святом для любителів музики у всьому світі, які відзначають його різними заходами, такими як концерти, вокальні майстер-класи та спільні творчі вечори. Цей день нагадує про важливість музики у житті людей, її здатність об’єднувати людей та викликати почуття радості та єдності.

Всеукраїнський день відповідальності людини. Цей день присвячений підвищенню обізнаності громадян про права та обов’язки людини, а також про важливість відповідальності за свої дії. Це святкування спрямоване на підтримку та захист прав людини в Україні.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Артем, Фома, Клавдія, Сергій, Дмитро, Михайло, Іван, Макар.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1653 – для ведення переговорного процесу між обома державами в Гетьманщину з Москви вирушило велике посольство на чолі з боярином Василем Бутурліним.

1812 – Наполеон залишив Москву.

1813 – поразка армії Наполеона в “Битві народів” під Ляйпцігом.

1918 – створена у Львові Українська Національна Рада Західноукраїнської Народної Республіки проголосила утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини.

1943 – Альберт Шварц відкрив антибіотик стрептоміцин.

1947 – почалося масове вивезення українців у Сибір (близько 150 тис. людей).

1955 – радянські війська полишили територію Австрії.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1862 – Огюст Люм’єр, винахідник кінематографу, брат Луї Жана Люм’єра.

1898 – Петро Гузь, український кобзар.

1899 – Мігель Анхель Астуріас, гватемальський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1967 року.

1916 – Жан Доссе, французький біолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 1980 року.

1937 – Безніско Євген Іванович, заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії (2006).

1962 – Евандер Холіфілд, американський боксер-професіонал, багаторазовий чемпіон світу у важкій і першій важкій категоріях (організацій WBA, WBC, IBF).

1981 – Хейкі Ковалайнен, фінський автогонщик, пілот Формули-1.

1988 – Маркіян Камиш, український письменник, чорнобильський нелегал, дослідник Чорнобильської зони.

1992 – Ігор Радівілов, український гімнаст, багаторазовий призер чемпіонатів та універсіад, бронзовий призер Олімпійських ігор 2012.

ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ? 

Торік 19 жовтня відбулася чергова сесія міської ради Переяслава. На ній Ірина Присіч достроково припинила повноваження депутатки. Подала про це заяву, депутати підтримали її 15 голосами (для позитивного рішення необхідно було щонайменше 14). У депутатському корпусі її згодом замінив наступний за черговістю кандидат у списку партії “Слуга народу” – Олександр Матвієнко.

Депутати позитивно проголосували за питання “Про перейменування посади керуючої справами виконавчого комітету Переяславської міської ради та затвердження на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – керуючої справами виконавчого комітету міської ради Гич Тетяну Олексіївну”.

Зробили це, як йдеться у рішенні, “з метою забезпечення продуктивної діяльності керівного складу виконавчих органів Переяславської міської ради в умовах правового режиму воєнного стану”. “У нас перший заступник (Анатолій Фесенко – ред.) перебуває у Збройних силах України. Тому ще у квітні 2022 року було зроблено розподіл його обов’язків між керівним складом виконавчих органів. Левову частку цих повноважень виконує керуюча справами виконкому. А оскільки туди входить саме вся критична інфраструктура, необхідно очолювати комісії. У неї зараз посада керуюча справами, а потрібно, щоб очолював ці комісії заступник. Тому є необхідність у перейменуванні посади”, – сказала у доповіді з цього питання секретарка ради Лідія Оверчук.

Гич офіційно приступила до обов’язків заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – керуючої справами виконавчого комітету із 20 жовтня.

Також на сесії внесли кілька змін до бюджету 2023 року. Зокрема, передбачили 8 мільйонів 163 тисячі 008 гривень на капітальний ремонт міжквартального роз’їзду від перехрестя вулиць Грушевського та Інтернаціональної до вулиці Богдана Хмельницького. Ця ділянка більше відома серед переяславців як “бандитська дорога”.

799 тисяч 966 гривень 77 копійок із цієї суми акумулювали за рахунок перевиконання доходів. Решту зняли з інших потреб:

  • 6 мільйонів 124 тисячі 180 гривень – із капітального ремонту даху та будівлі закладу дошкільної освіти №10 “Любавонька” у Переяславі;
  • 529 тисяч 281 гривню 63 копійки – із будівництва артезіанської свердловини на вулиці Києвобрамській у Переяславі;
  • 467 тисяч 870 гривень – із капітального ремонту ділянок дорожнього покриття на вулиці Слави у Дем’янцях;
  • 241 тисячу 709 гривень 60 копійок – із капітального ремонту водопровідних мереж на вулиці Космонавтів від будинку №39 до вулиці Дружби у Переяславі.

На сесії 19 жовтня депутати позитивно проголосували за питання “Про внесення змін у додаток 2 рішення Переяславської міської ради від 22.12.2022 “Про затвердження загальної чисельності, структури керівного складу та виконавчих органів Переяславської міської ради”. Згідно з ним, в Управлінні соціального захисту населення скоротили 8 посад (із 28 до 20). Щоправда, двох скорочених людей перевели працювати у Центр надання адміністративних послуг, тобто без роботи по факту залишилося шестеро. Це рішення набуло чинності із 1 січня 2024 року.

Підготувала Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.

Нагору