Для Приходька адвокати вимагатимуть повного виправдання. Прокуратура ж клопотатиме про покарання для всіх чотирьох обвинувачених. Які деталі справи про вбивство Кирила Тлявова?
Адвокат колишнього поліцейського Івана Приходька, якого переяславський суд засудив до 4 років позбавлення волі за незаконне зберігання патронів та вбивство з необережності 5-річного Кирила Тлявова, оскаржує вирок. Він вимагатиме виправдання. Про це “Суспільному” 20 червня повідомив адвокат Приходька Віктор Чевгуз, передає Інформатор.
“Будемо вимагати повного виправдання. Провина у необережному вбивстві не встановлена, ми не знаємо, хто вбив. Щодо патронів – там недопустимі докази, все сфальшовано, а самі патрони, які нібито у нього вилучили, – вони зникли” – сказав Чевгуз.
Патрони, що зникли, правоохоронці вилучили в Приходька під час обшуків. Однак пізніше цей доказ зник. Через це Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило провадження, яке безрезультатно розслідують кілька років.
Окрім вироку за зберігання набоїв та вбивство, суд також призначив Приходьку виплатити понад мільйон гривень моральної компенсації родині Тлявових та понад 130 тисяч гривень на користь держави. Це захист Івана Приходька також оскаржує. Сам Приходько у коментарі “Суспільному” заявляв, що вирок несправедливий: “Бо відсидіти мають всі”.
Слідом за Приходьком апеляції на вирок подали ще три сторони: прокуратура, адвокати родини Тлявових та інший експоліціянт Володимир Петровець, який отримав випробувальний термін за зберігання патронів та зброї, з якої вбили дитину.
“Вчора ми подали апеляцію. Оскаржуємо вирок щодо всіх чотирьох обвинувачених. На наше переконання, провина всіх чотирьох в ході судового розгляду повністю доведена”, – 23 червня сказав прокурор Київської обласної прокуратури Максим Дергачов. За його словами, прокуратура вимагатиме того, на чому наполягали і під час дебатів:
- обвинуваченому у вбивстві з необережності Івану Приходьку – 7 років позбавлення волі,
- експоліціянту Володимиру Петровцю за незаконне зберігання зброї та патронів, з яких убили дитину, – 6 років за ґратами,
- Дмитру Кривошею – 6 років за хуліганство та незаконне переміщення зброї,
- неповнолітньому на момент скоєння злочину сину Петровця – 4 роки випробувального терміну.
У день оголошення вироку в Офісі Генпрокурора повідомили, що його оскаржуватимуть – зробили це майже через місяць, за кілька днів до завершення терміну.
Також вирок оскаржують і представники родини Тлявових. “Ми вважаємо, що наявна неповнота судового розгляду, не правильно встановлені судом всі фактичні обставини. Ми на цьому наголошуємо. Також ми не погоджуємося із якістю покарання та розміром морального відшкодування”, – зазначила представниця родини Тлявових Ельвіра Кириленко.
Тлявові вимагатимуть призначити по 5 мільйонів гривень компенсації з Володимира Петровця та Івана Приходька на користь бабусі, мами та батька хлопчика.
Апеляція надійшла і від другого обвинуваченого Володимира Петровця. Його обвинувачували у незаконному зберіганні зброї та набоїв, а ще за підробні документи на авто, яке знайшли в автомобілі. У частині про документи справу закрили за строками давності, а за зброю та набої призначили 4 роки, але замінили на 2 роки випробування.
“Гвинтівку, з якої нібито влучили в Кирила, – її інкримінували Володимиру Петровцю. Нібито це була його зброя. Ми вважаємо цей факт недоведений. А використання підробного документу, хоч у цій частині і закрили справу, але цього порушення не було, бо цей документ ніколи не використовувався. Це теж будемо оскаржувати. Будемо вимагати повного виправдання”, – сказав адвокат Петровця Андрій Козацький.
Яким був вирок у справі Тлявова?
25 травня Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд за шість днів до четвертих роковин смерті 5-річного Кирила Тлявова із Переяслава оголосив вирок у цій справі. Колишнього поліцейського Івана Приходька суд визнав винним за статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та засудив до 3 років вʼязниці. Його також визнали винним за статтею 119 (Убивство через необережність) ККУ. За це передбачено чотири роки вʼязниці. Загальний термін увʼязнення вираховують за найтяжчим злочином, тому Приходько мав би провести за ґратами 4 роки з урахуванням терміну перебування під вартою. Він вже провів у СІЗО 3,5 року.
Крім того, згідно з рішенням суду, з Приходька на користь держави стягнуть понад 135 тисяч гривень. Також, як повідомляло “Суспільне”, він має сплатити мільйон гривень моральної шкоди родичам загиблого хлопчика: батькам Кирила – 800 тисяч гривень, бабусі – 200 тисяч гривень.
Іншому правоохоронцю Володимиру Петровцю суд призначив випробувальний термін на два роки за зберігання патронів. Володимира Петровця визнали винним за статтею 263 ККУ (Незаконне поводження зі зброєю). Суд присудив йому чотири роки увʼязнення, але замінив умовним терміном на 2 роки.
Суд виправдав ще двох фігурантів справи, яких звинувачували в хуліганстві: Дмитра Кривошея та сина Володимира Петровця, який на момент скоєння злочину був неповнолітнім.
ЩО ВІДОМО ПРО ЦЮ СПРАВУ?
31 травня 2019 року в Переяславі співробітники поліції під час відпочинку вживали спиртні напої, а потім почали стріляти по металевих банках та інших предметах. Одна з куль влучила в 5-річного Кирила Тлявова, який у цей час перебував на дитячому майданчику біля будинку. Хлопчик помер у лікарні через три дні.
Арештували трьох підозрюваних: Володимира Петровця, Івана Приходька і Дмитра Кривошею. У грудні 2019 року прокуратура передала справу до суду. ДБР вручило Приходьку підозру у “вбивстві, вчиненому із необережності”. Слідство вважає, що саме він смертельно поранив Кирила. Петровець і Кривошей вийшли під заставу на початку 2020 року. 22 грудня минулого року Приходька звільнили з-під варти через рішення Європейського суду з прав людини та призначили компенсацію у понад 9 тисяч євро.
Під час судових дебатів жоден із підсудних не визнав свою провину. Натомість, рідні загиблого Кирила Тлявова вимагали з обвинувачених компенсацію 15 мільйонів гривень.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.